اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

این متن شاید باعث نفرت دوستانی که کم و بیش این حقیر را می شناسند از من شود اما نباید دور ازنظر داشت هر انسانی اگرچه اندیشه متعالی ای داشته باشد به هر حال انسان است و ممکن الخطا است چه بسا خطاهایی که حیثیت او را به باد دهد.

دوستانی که مرا می شناسند و با من بر سر حوزه فکری امثال احمدی نژاد و مشایی اتفاق نظر دارند باید بدانند که ان شاء الله می دانند- نباید همیشه به خوبی های و اعمال خیر یک نفر اکتفا کرد چه بسا که شیطان در کمین اعمال خیر باشد.

شاید منطق هواداران احمدی نژاد این باشد که "چون بقیه احمدی نژاد را نقد می کنند ما می خواهیم فقط از خوبیهای او بگوییم " در حالی که باید دانست این منطق ، منطق متحجرانه و احمقانه ایست چرا که اگر فقط از خوبیها بگوییم می شویم عین همان ها که فقط از بدی ها می گویند. یعنی فقط یک طرف قضیه را برانداز کرده ایم .

باید اینجا یادآوری کنیم سخنان رهبری عزیز را در دیدار با هیئت دولت در سال 91 را که فرمودند:"نقاط قوتی وجود دارد ضعف هایی هم وجود دارد ما در جمع بندی نقاط قوت و نقاط ضعف وقتی نگاه می کنیم ترجیح را به نقاط قوت می دهیم لکن این معنایش این نیست که ما ضعفها را نبایستی بر طرف کنیم"

نقاط ضعفی که وجود دارد در همین دیدار عمدتا عنوان شده است. رهبری نقاط ضعفی را بر می شمارند که با مراجعه به سایت حضرت آیت الله خامنه ای می توانید آنها را رصد کنید.

من قصد دارم اینجا برداشت خودم را از تعداد ضعفهای دولت محمود احمدی نژاد ارائه کنم (که ممکن است اتفاقا بعضی از آنها با سخنان رهبر معظم انقلاب همسان باشد)

اولین و مهمترین ضعف عملکردی احمدی نژاد که شاید هیچ عاملی به قدر این مسئله حیثیت دولت او را به باد نداد مسئله "ضعف شدید رسانه ای" بود . خوب بنابر دستور مقام معظم رهبری ایشان حق نداشت فضا را به هم بزند و از خرابکاریهای عوامل بیرونی و درونی دولت به طور گسترده پرده بردارد حقا و انصافا تا حدود زیادی به این مسئله پایبند ماند- اما این اجازه را داشت تا از علل انجام برخی کارها و اعمال برخی سیاست های خاص (که نقاط مبهمی بودند در اذهان عموم مردم) در طول 8 سال ریاست جمهوری خودش سخن به میان بیاورد. این کار به دستگاه رسانه ای قوی نیاز داشت که متاسفانه حتی یکبار هم ما شاهد تلاش جدی دم و دستگاه احمدی نژاد برای ایجاد چنین دستگاهی نبودیم.

دومین ضعف که این ضعف هم از کلیدی ترین ضعف هاست "عدم مصلحت سنجی های به موقع "بود.شکی نیست که به هر حال هر مقام مسئولی علاقه دارد بیشتر با کسانی کار کند که بیشتر از بقیه آنها را می شناسد و یا به آنها اعتماد بیشتری دارد.در این مسئله بیشتر تاکید دارم بر سر حرف و حدیث هایی که بر سر قضیه مهندس مشایی برای دولت پیش آمد.منطق احمدی نژاد این بود که نباید در برابر بد خواهان دولت عقب نشینی کرد. به عقیده او هرعقب نشینی باعث می شود تا بد خواهان به همان اندازه به جلو آمده و خواست های خود را بیش از پیش به دولت تحمیل کنند. مهندس مشایی در دولت نهم مناصبی در دست داشت اما بنابر حساسیت های شدیدی که بر سر ایشان از سال 87 به بعد ایجاد شده بود بهتر بود حتی اگر دکتر احمدی نژاد به فکر ایستادگی در برابر بدخواهان بود ایشان را در همان سمت ها حفظ می کرد نه اینکه به یکباره باره برای مواجهه جدی و قوی و پایدارانه در برابر دشمنان داخلی ، مسئولیت اداره کابینه را به دست ایشان بسپارند.این مسئله مخالفت هایی را در پی داشت که دیگر دوست و دشمن نمی شناخت. دشمنان که همیشه دشمن بودند و دوستان هم که سخت تحت تأثیر یاوه گویی ها و منافع دشمنان .

سومین ضعف "انجام یک سری کارهای به شدت حاشیه ساز" بود که تعداد آنها کم نبود و نیازی هم به انجام آنها نبود.ولو اگر نیت انجام آنها هم خیر بوده باشد در موقیعتی صورت پذیرفتند که به حیثیت دولت ضربه زد.از جمله:مسئله استعفا از ریاست جمهوری، پخش نوار در جلسه استیضاح وزیر کار در مجلس و از همه جنجال ساز تر همراهی ایشان با مهندس مشایی در موقع ثبت نام در وزارت کشور

به نظر این حقیر این سه ضعف عمده و اساسی دولت احمدی نژاد به شمار می روند

البته این نکته را هم باید مد نظر قرار دهیم که شخص دکتر احمدی نژاد اولین رئیس دولتی بود که به عنوان معیار تشخیص صلاحیت روسای جمهور آینده معرفی شد.منظور:همان که رهبری فرمود:نقاط قوت رئیس جمهور فعلی را داشته باشد ، نقاط ضعف آن را نداشته باشد.

به هر حال از نظر این حقیر سراپا تقصیر این سه ضعف ارکان دولت محمود احمدی نژاد را به شدت متزلزل کرد.

حال دوستان اگر پیشنهادی و یا انتقادی دارند بفرمایند. 

نظرات  (۳)

معایب از دیدگاه شما درست مزیت های دکتر از نظر من است
پاسخ:
متوجه منظورتان نشدم
این ها از دیدگاه اسلام راستین معایب نیست بلکه از نظر سیاست پرستان عیب است.

آن کسی می تواند از خودش تعریف کند و رسیانه قوی داشته باشد که منافق باشد. اراده خدا است که نگذارد مومن در دنیا مورد تجلیل قرار گیرد. خود مومن هم همیشه حذر دارد از اینکه از خود تعریف کند و اگر هم از خود تعریف کند فقط در مواردی خاص و از سر ناچاری محض است. در عوض خدا اراده کرده است که به منافق در همین دنیا بهره اش را بدهد. آن کس که امپراطوری رسانه ای دارد منافق است. شک نکنید.

دوم اینکه مصلحت اندیشی برای چه؟ برای کسی که می داند این دنیا فانی و زودگذر است و خود را تنها در مقابل خالقی که که از همه امور آگاه است مسوول می داند، مصلحت اندیشی معنا ندارد. احمدی نژاد تحت هیچ شرایطی حق نداشت و ندارد کسی را که بیگنناه و خدوم می دانست قربانی مصلحت چند روزه سیاسی کند تا مثلا رای فلان پدرسوخته پر مدعا را به دست آورد. این است معنای عدالت علوی علیه السلام که اگر دنیا را به من بدهند که پر کاهی را به ستم از موری بگیریم هرگز چنین نخواهم کرد.

مورد سوم را هم کسی می تواند ادعا کند که در این سالها از همه جا بی خبر بوده باشد. احمدی نژاد به خاطر کارهایی متهم به انحراف و حاشیه سزی می شد که هزار برابرش در دولت جدید صورت می گیرذ و صدایی از علما و بزرگان و سرداران و عماران شنیده نمی شود. که اگر بخواهم بشمارم فقط به اندازه ده صفحه می شود فقط مصدق نام ببرم و چون خودتان بهتر می دانید می گذرم.
چرا معاویه حکومتش بدون حاشیه بود و علی این همه حاشیه داشت؟ چرا معاویه متهم به کفر نش و علی متهم ش که کافر است و نماز هم نمی خواند؟
این خاصیت عدالت است.هر جا این شعار داده شد بلا و مصیبت با آن نازل می شود. حاشیه ها هم فقط بهانه است. مثلا آقای فلانی درج آگهی های روزنامه اش قطع شده و می خواهد انتقام بگیرد می گوید مشروب سرو کرده اند و عذر خواهی هم نمی کند. آقای بهمانی می خواهد نور چشمیش رییس اوقاف شود و نمی شود ، می گوید فلانی ماسون است و... این است دلیل حواشی.
احمدی نژاد هر کاری بکند و هر حرفی بزند حاشیه برایش درست می کردند و می کنند. اینها آنقدر رذل بودند که وقتی احمدی نژاد در مصاحبه خبری که از او پرسیدند
ضمنا انجام برخی کارها وظیفه احمدی نژاد بود. مثل عوض کردن زبان سنتی دین و آوردن عرفان به صحنه اجرایی جهان تشیع. البته این مساله به اندازه کافی دعوا درست می کند اما احمدی نژاد می داند اسلام با آن رویه سنتی قادر به رقابت با عرفان اوشو هم نیست! او زبان فطرت را گشود و زبان ثقیل ح.زویان را کنار گذاشت. البته که متهم می شود. مخصوصا که بعضی ها نگران بودند غیر مععم منبرشان را بگیرد.... درد خیلی بیش از اینها است.


اما اشتباهات احمدی نژاد فقط همان جاهایی بود که از اصولش عدول کرد. مثل نرفتن به جلسه استضاح کردان. مثل کوتاه آمدن در مقابل اصولگرایان در ابتدای کار. مثل پذیرفتن ابلاغیه اصل 44 در حالی که کاملا تفسیری ضد قانون اساسی بود و اعتماد با بازاریان و تجار داخلی و..... این اشتباهات بعدا احمدی نژاد را بیچاره کرد. اما کسی اصلا حرفی در این خصوص نزد. متاسفانه کسی در مورد اشتباهات واقعی احمدی نژاد - که اتفاقا خیلی هم بد اشتباهاتی بود- حرفی نمی زند.
احمدی نژاد خیلی اشتباه داشت انصافا. اما مطمئن باشید در همه رسانه ها تحت عنوان نقاط ضعف احمدی نژاد بیان می شود همان نقاط قوت او است. نقطه قوت است که می کوبند . نقطه ضعف را که کسی کاری ندارد.

راستی این راهم بگویم که رهبری هم بدون خطا نبود. مخصوصا رهبری به دلیل عدم اطلاع کافی از اقتصاد بشدت فریب اقتصاددانان را می خورد. مثل آنجایی که به احمدی نژاد گفت " یک کاری برای مساله نقدینگی بکنید که نظر همه اتصادانان است!" و همینطور چند مورد دیگر مثل پذیرش اصل 44 و یا چشم انداز بیست ساله که سند آبروریزی است واقعا . چون تازه بعد از 20 سال می خواهد ما را به جایی برساند که در سال 57 بودیم و اول خاورمیانه کند! این یعنی اعتراف به ناکارآمدی انقلاب. مخصوصا که در بعضی موارد مانند گردشگری هم چنانچه نی دانید ما هرگز قادر به رقابت با فاحشه خانه های ترکیه نیستیم. و .. البته مواردی دیگر. رهبری معصوم نیست و چنین ادعایی هم ندارد.

ولایت هم یعنی اینکه هر جا شرعا دیدی ولی امر دارد خطا می رود بگویی نه. چنانچه آن کس که ولایت خاصه الهی داشت مانند حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام به مالک اشتری که نمونه تمام عیار شیعه است می گوید ای مالک هر دستوری که از مافوق رسید با قرآن و دستور خدا بسنج و هرگز کورکورانه اطاعت مکن و مگو که مامورم و معذور.

متاسفانه افراد زیادی به دلیل منافع خاص، با کنمال بی شرمی ولایت همان اطاعت کورکورانه از طاغوتها معرفی می کنند و با دنائت هر چه تمامتر ماجرای شیعه تنوری را که تجسم رسیدن به مرحله حق الیقین است با اطاعت کورکورانه رعیت از ارباب یکی می کنند.

پس ابتدا باید درست و غلط را شناخت تا گفت احمدی نژاد کجا را اشتباه کرده و کجا را درست می گوید.

پاسخ:
دوست عزیز کمی  آرام تر 
بنده حقیر را از خودتان بدانید 
ضعف ضعف است 
خود رهبری فرمودند باید کار رسانه ای کنید باید کارهایی که کردید را به نحو احسن به گوش مردم برسانید
و بعد دیگر اینکه گفتم مصلحت برای این بود که خود رهبری هم در نامه محرمانه خود به محمود احمدی نژاد علت کان لم یکن اعلام کردن حکم معاونت اولی مشایی را دقیقا همین بر خلاف مصلحت بودن قضیه اعلام داشته اند
در مورد اخر هم که گفتم دقیقا به خاطر همین مسئله بود رهبری خودشان فرمودند تا می توانید برای خودتان حاشیه درست نکنید بلکه به دنبال رفع حاشیه هایی که پیرامون شما حادث شده بروید یکسری اقدامات واقعا لازم نبود هر طور نگاه کنیم واقعا احتیاجی به انجام آنجام آن ها نبود 
البته درباره پخش نوار در مجلس می دانم احمدی نژاد کاملا از روی صدق و راستی و از روی انجام وظیفه آن نوار را پخش کرد ولی به هر حال بنابه فرموده رهبر معظم انقلاب نوار پخش شد قبل از آنکه جرمی اثبات شده باشد البته نباید دور از نظر داشت که هیچ وقت هم اثبات نمی شد ولی خوب کار درستی نبود 
فرضا حضرت علی وقتی اشعث بن قیس را به جرم دست اندازی به بیت المال از منصب فرمانداری شهر بصره بر کنار کرد باید کردن او را می شکست ولی به بر کناری او اکتفا کرد همین طور است مصلحت سنجی حضرت امیر در انتصاب شریح قاضی به عنوان قاضی حکومتی درحالی که خود او می دانست قاضی شریح شخص منافق صفتی است ولی تحت فشار علما و فقهای عصر خود او را به این سمت برگزید
نه بنده خدا. از آخر به شما می گویم که حضرت علی علیه السلام تنها جایی کوتاه می آمد که واقعیت موضوع قابل اثبات برای مردم نبود. فقط برای خودش ثابت شده بود. پس تنها می توانست عزلش کند. اما نمی توانست محکومش کند. شما به من بگویید کدام شهود از دست اندازی اشعث به بیت المال برای امام خبر آورند؟ واقعیت این است که امام بعضی کارها را بر اساس علم خود انجام می داد - آنجا که ماذون بود- اما امکان تنبیه رسمی او را نداشت. یا خودتان می گویید شریح را امام می شناخت، اما شریح هنوز خطایی بین مرتکب نشده بود . اگر می خواهید اینطوری قضاوت کنید که امام علی علیه السلام ابن ملجم را هم به خوبی می شناخت تا جایی که بارها به او هشدار داد من مستحق قتل نیستم! طوری که یکبار اصلا این مجلم گفت تو می گویی من قاتلت هستم یا مرا بکش یا زندانی کن یا از شهر بیرون کن. فرمود هیچ کدام را نمی توانم انجام دهم چون تو هنوز مرتکب گناهی نشده ای!

حالا شما باید این مثالها را به همان حاشیه سازها بگویید که چرا بر اساس مسوعات و محتمل پر خطر و ادعاهای اثبات نشده - که مثلا منظور مشایی احتمالا فلان و بهمان است - از احمدی نژاد عزل او را می خواستید؟
می بینید که مثالتان درست برعکس است احمدی نژاد به چقی باید بر اساس احتمالات عمل می کرد؟ اتفاقا کار درست همین بود که احمدی نژاد انجام داد بر اساس همین مثالهایی که خودتان گفتید. باید اینطور می گفتید که حتی اگر هم احمدی نژاد احتمال هم می داد مشایی آدم نادرستی باشد حق نداشت تا ثابت نشدن قطعی جرمش با جوسازیها همراهی کرده و او را برکنار کند.

در مورد پخش نوار هم که من چیزی ننوشته بودم!! ظاهرا درست نخواندید. اما حالا که عنوان کردید می گویم که کمار احمدی نژاد نادرست بود. او باید همان وقت که دید لاریجانی اصرار دارد بر انتشار نوار ، می گفت این را برای دادگاه نگه می دارم و مثلا می داد مخفیانه همان فیلم را بگذارند روی فضای مجازی. که البته احمدی نژاد اهل اینکارها هم نبود و لاریجانی از این مساله حداکثر بهره را برد. متاسفانه.

اما در مورد مصلحت کم لم یکن کردن انتصاب مشایی ، با عرض معذرت سه اشتباه اساسی دارید . اولا این دستور محرمانه بود. رهبری نمی خواست ناگهانی کسی تغییر کند و آبرویش برود. اگر می خواست علنی دستور می داد. احمدی نژاد هم می توانست مثلا با آغاز کار دولت دهم در دو ماه آینده بی سر و صدا مشایی را مثلا بفرستد جایی سفیر شود.
ثانیا: دستوری محرمانه ای که لو رفت نباید اجرا شود تحت هیچ شرایطی. معنایش این است که بیت رهبری دارای منافذ امنیتی است. مگر شما از همه دستورات محرمانه رهبری به احمدی نژاد مطلع باید باشید؟ و آیا مثلا اگر رهبری در خفا گفته باشد مشایی را نگاه دار تا این جاسوسها له شوند، شما باید بدانید؟

ثالثا: حتی به فرض که دستور اصلا علنی بود! رهبری دلیلش را نوشته. باعث سرخوردگی دوستداران می شود! خوب این دوستی که دنبال سهم خواهی است و سر خورده می شود بگذار بشود. مگر سرخورده شدن باند و جریان و حزب ، می شود دلیل شرعی برای له کردن آبروی یک نفر؟ آدم به خدا باید پاسخ دهد یا به هوادران؟ این دستور دلیل شرعی ندارد. اگر رهبری گفته بود مثلا مشایی صلاحیت ندارد - که به راحتی می شد در نامه محرمانه بنویسد- آن وقت قضیه فرق داشت. اما وقتی دلیل شرعی برای احمدی نژاد وجود ندارد حق تبعیت ندارد ولو از رهبری باشد.


اما در مورد کارهای رسانه ای. آری. و اما بنعمه ربک فحدث. به شرطی که مردم خود نمایی آن را تصور نکنند و ضد تبلیغ نشود. اما احمدی نژاد مگر کدام رسانه را داشت؟ فقط ایرنا و روزنامه ایران. تازه به دلیل حجم وسیع و شمارش ناپذیر کارها و خدمات فقط می شد آنها را تیتروار بنویسد. آن قالیباف است که با یک تونل افتتاح کردن همه رسانه ها را برای خود بسیج می کند. ای کاش رهبری به جای احمدی نژاد به صدا و سیما دستور می داد اقلا از انعکاس خبرهای احمدی نژاد خودداری نکند! که الته نمی تواند چون صدا و سیما هم نوعی حق السکوت برای امثال دارابی و ضرغامی است.
تازه با کدام پول ؟ آیا می شود از بیت المال خرج تبلیغ برای دولت کرد در حالی که مخارج مهمتری وجود دارد؟ متاسفانه من حرف رهبری را تنها به حساب دلسوزی نی گذارم نه واقع بینی. احمدی نژاد نه تمایلی داشت برای منم منم کردن و نه اگر هم تمایلی داشت رسانه ای برای اینکار داشت. تازه وقتی هم گزارش بدهد اما اسمش را درغگو بدانند و هر گزارشی بدهد می گویند دروغ است گزارش چه سودی دارد؟ درست شبیه وقتی پامبر را متهم به هذیان گویی کردند دیگر وصیت نامه نوشتش چه سودی دارد؟
احمدی نژاد در حضور رهبری در در جله تنفید روحانی یک لیست بلند بالا و البته خلاصه از برجسته ترین کارهایش گفت. روحانی فردا همه اش را انکار کرد. به همین راحتی. این همه نتیجه اطلاع رسانی.

اما اینکه ضعف ضعف است، آری. اما اول باید ضعف و قوت را شناخت. جایی را که دشمن دارد می کوبد نقطه قوت است و نه ضعف.

و در پایان اینکه اگر شما را خودی نمی دانستم که به قول شما می توانستم آرامتر باشم!! خیلی درد می آید که وقتی خودیها بعد از هشت سال مقومت مظلومانه همان حرفهایی را به عنوان ضعف احمدی نژاد بگویند که مثلا رجا نیوز هم زمانی می گفت یا می گوید.
از دشمن که جز دشمنی انتظاری نیست. اما چون شما دوست و خودی هستید و اینهمه متن و نوشته و تلاش صادقانه و ارزشمند را در حمایت از احمدی نژاد داشته اید، وقتی این جملات را از شما می خواندم کلماتش مانند مانند خنجری تا دسته در جگرم فرو می رفت.
پاسخ:
سلام مجدد
گزارشات مربوط به دست اندازی اشعث را برای امام آوردند این هم تازه اولین و آخرین مورد نبود "در نامه امام امده است : به من خبر داده اند" بحث این بود که اشعث بی هیچ مقاومتی و تنها برای نشان دادن ولایت پذیری دروغین خود بلافاصله از مقام کنار کشید با این را با تبلیغات فراوان در میان قبیله خود و کوفه در بوق و کرنا کرد تا وجهه ای کسب کند
باید توجه داشت علی بن ابی طالب تحت تاثیر بی تقوایی و بی احلاقی سیاسی معاویه آن هم در غیر عراق وجهه خود را از دست داد و به عنوان یک تارک الصلاه به مردم شامات معرفی شده بود ولی در عراق وجهه خود را داشت حالا احمدی نژاد در غرب که وجهه نداشت در ایران  هم وجهه خود را از دست داد فقط به خاطر ضعف رسانه ای و آن دو مرد دیگر
درباره ابن ملجم باید بگویم بله ..........امام می دانست او قاتل اس است امام در شان امام قصاص قبل از جنایت کرد با عقل و شرح هم این کار جور در نمی اید
شریح را امام می شناخت شریح بارها و عامدا احکام خلاف شرع صادر کرده بود تیپ امثال شریح مثل امثال صفار هرندی و این ها بود که همه به عنوان افراد انقلابی می شناسندشان ولی...
مسئله مهندس اسفندیار رحیم مشایی البته برای امثال من شما با همه پیچیدگی هایش یک مسئله کاملا حل شده به شمار می رود اصلا به حاضر همین حاشیه سازان همیشه در کمین است که می گویم احمدی نژاد نباید بهانه به دستشان می داد بعد هم کی گفت احمدی نژاد در مورد مشایی احتمال می داد؟
قدر مسلم ذره ای شک نداشت که مهندس مشایی انسان پاکدست ، مومن و معتقد به آرمانهای الهی و انسانی بود من هم دقیقا همین نظر را درباره مهندس داشته و دارم چون به دکتر اطمینان قلبی داشته و دارم  بحث احتمال نیست برادر بحث این است که حضرت امیر مومنان با همه کیاست و سیاست مداریش و با همه اینکه امام امت بود حتی مجبور شد فرماندهی گردانی از سپاه را دست اشعث بن قیس باقی بگذارد ، حکمیت را بپذیرد ، محمد بن ابوبکر (ره) را به فرمانداری مصر منصوب کند و ......... صد چیز دیگر
بله بله بله در مورد مسئله نوار هم متن بنده را دقیق خوانده اید حتما اشتباه محض بود البته نه فقط به آن دلیل که شما ذکر کرده اید باید بدانید احمدی نژاد خودش را جر می داد نمی توانست آن را در دادگاه به اثبات برسانید ما همه خوب می دانیم برداران لاریجانی از  جمله مقامات تحمیلی به رهبری هستند اصلا تز سیاسیشان انقلابی نیست وقتی رئیس مجلس به موسوی تبریک می گوید یعنی واقعا او انقلابی است؟
اگر نباید مشایی برکنار می شد پس چرا شد؟
ببین برادر عزیز شکی نیست که دوستانی که اطراف احمدی نژاد جمع شده بودند در دولت دهم غالبا مگسان بودند گرد شیرینی . اصلا به خاطر همین مصلحت نبود مشایی رئیس کابینه شود در ضمن بنده خودم اذعان کردم نامه محرمانه بود مگر بنده گفتم علنی بود؟ آن بی شعوری که نامه را فاش کرد(لعنه الله) آنقدر که حیثیت مشایی در مخاطره افتاد حیثیت خودش به چالش کشیده نشد 
برادر واقعا دارید تند روی می کنید من کی گفتم مشایی صلاحیت نداشته یا کی گفتم از نامه رهبری عدم صلاحیت مشایی برداشت می شود مثل اینکه شما عکس آواتار این وبلاگ را هنوز ندیده اید مطالب بسیاری در این وبلاگ بی ارزش گذاشته ام بسیار از مشایی دفاع کرده ام بسیار چه در اینجا و چه در فضاهای اجتماعی دیگر از دوست و دشمن به خاطر دفاع از خط فکری مشایی و احمدی نژاد چه فحش ها که نخورده ام 
در ضمن بنده هم معتقدم نامه دستوری و حکم حکومتی نبوده چون حکم لزوما علنی است مگر من گفتم حکم بوده باید اجرا می کرده؟
ببین برادر عزیز البته و صد البته رهبری تصمیم نهایی را درباره معاونت اولی مشایی به عهده خود احمدی نژاد گذاشت اما اگر علنی این تصمیم رهبری در سطح جامعه علنی منتشر شده بود می گفتیم خوب عیبی ندارد مردم از نیت رهبر آکاهی دارند ماشاء الله آنقدر کار رسانه ای ضعیف بود که حتی ساده ترین و بارزترین خدمات دولت زیر سوال رفت و نادیده گرفته شد 
هر گونه اقدام پایدارانه از طرف احمدی نژاد واقعا و حقا و انصافا نیاز به یک کار رسانه ای قوی داشت تا حیثیت دولت این قدر له نشود 
منظور از کار رسانه ای دقیقا همین است عدم اکتفا به دو سه تا منبع اطلاعاتی و ایجاد روزنامه ها و ............. مشابه سایر حضراتی که همین کارها را می کنند ماشاء الله بودجه دست دولت بود که!!!
بحث منم منم کردن نبود بحث فقط و فقط توصیه دلسوزانه آقا بود هی که نمی توان گفت "این توصیه آقا بود آن توصیه آقا بود توصیه بود ولش کن دستور که نبود کار خودمان را می کنیم  " والله رهبر مملکت یک چیزی می داند که می گوید اگر این طور باشد پس باید بگوییم :"آقا که به این دولت دستور نداد که حق ندارد سایتی را پلمپ کند فقط توصیه کرد و اطلاع داد که آمریکا غیر قابل اعتماد است پس چون دستوری نداده اشکال ندارد اصلا برویم کمپلت همه سایت را ببندیم مبادا که تحریم شویم" 
وقتی پیامبر را متهم به هزیان گویی کردند عمر همه را مجاب کرده بود پیامبر بیمار است و هزیان می گوید وگر نه که پیامبر در اوج آن زمان که متهم به ساحری و جادو گری شده بود لحظه ای وظیفه را واننهاد و همه حرف هایش را قبلا گفته بود عمر به عنوان یک صحابه لایق و یار صدیق پیامبر شناخته شده بود در بین مردم مدینه نه که در بین همه بلاد اسلامی روی حرف او حساب می کردند مردم ،وگر نه پیامبر می توانست او را به جرم عدم بیعت با علی در غدیر خم صد بار به دار بیاویزد 
یکجا می گویید چه فایده رسانه کاری یکجام یگویید این هم نتیجه اطلاع رسانی !!!
عزیز!محمد احمدی نژاد وظیفه شرعی داشت از حیثیت خودش دفاع کند حال اگر صد بار متهم به خرابکاری و ایجاد تورم در کشور شود اینها دلیل نمی شود کار رسانه ای که توصیه رهبری بود را وا بنهد
من هم قبول دارم جایی که دشمن می کوبد غالبا فقطه قوت است اما این مسئله فرق می کند با اوضاعی که در آن عده ای از دشمنان به عنوان دوست در جامعه شناسانده شده باشند آنوقت است که می توانند به چهره یک دوست در لباس دشمن اهداف دشمن را به پیش ببرند
در پایان باید بگویم من قصد آزار دوستان خودم را ندارم اما باید بگویم اگر می خواستم تز رجانیوز صد دوست دشمن صفت را پیش بگیرم باید می گفتم : "بزرگ ترین ضعف احمدی نژاد انحراف او بود، محسور شدنش بدست یک جن گیر بود ، بزرگترین عیب احمدی نژاد تمرد از دستور ولایت سر قضیه مشایی و وزیر اطلاغات و.... بود 
احمدی نژاد با مادر چاوز ارتباط نا مشروع  بر قرار کرد و آن یعنی اینکه او تحت تاثیر جریان انحرافی دچار فساد اخلاقی شده ، در انحراف احمدی نژاد همین بس که معاون اولش در اختلاس 3000 میلیار دلاری نقش مستقیم داشته " و صد تا چرت و پرت دیگه بیشتر شبیه جک اند تا ...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی