اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

بسم رب الربیع الانام

در چند سال پایانی دولت محمود احمدی نژاد چنین ایراد گرفتند که دولت با تأکید بر مهدویت(که اسم آن را گفتمان بهار گذاشته است) مدعی ارتباط با مهدی موعود ات و با تکیه بر این گفتمان قصد حذف جریان رهبری انقلاب اسلامی  از صحنه اذهان عمومی را دارد و هدف او انحلال ولایت فقیه در ولایت منجی آخر الزمان است.

بعد از آنیکه دولت به دفاع از خود برخاست و به همه تهمت زنندگان اینگونه گفت که قصدش حذف حذف ولایت فقیه نیست ، عده ای گفتند شاید نخواهد چنین کند یا به زبان چیز دیگری می گوید ولی در عمل ، تأکید بر گفتمان مهدویت باعث حذف گفتمان انقلاب اسلامی گرددو تأکید بر مهدویت اذهان را به این سمت می کشاند که با وجد مهدی منجی و ولایت معنوی فعلی وی نیازی به وجود ولی فقیه به عنوان نایب اونیست پس هر طور شده باید زبان گفتمانی این دولت را از ریشه قطع کنیم.

حال تحلیل بدین شرح میکنیم:

گفتمان انقلاب اسلامی زیر مجموعه گفتمان مهدویت است،چرا که ما می خواهیم بوسیله انقلاب اسلامی نهایتا به چه چیزی برسیم؟

غایت انقلاب و هدف رهبر فقید انقلاب از برپایی چنین نظامی رساندن پرچم آن بدست صاحب اصلی آن بود.پس تأکید بر گفتمان مهدویت بر خلاف نظر حضرات متعصب ، مسبب به خطر افتادن گفتمان انقلاب اسلامی نمی شود بلکه برعکس ، باعث تبیین افق،دورنگری و غایت چنین گفتمانی می شود مگر اینکه انقلاب اسلامی در نظر بعضی حضرات ، مفهومی غیر از مفهوم اصلی خود را داشته باشد.

باید به همه به فهماند هدف از برپایی انقلاب اسلامی ،نهایتا برپایی حکومت اسلامی بدست فقیه جامع الشرایط و برپایی نظام جمهوری اسلامی نیست .منظور اینکه حکومت اسلامی که در رأسش ولایت فقیه است همان نظام جمهوری اسلامی است که هدف غایی از برپایی انقلاب اسلامی این نوع نظام حکومتی نبوده است.

هدف در واقع هدایت واقعی انسان هاست در چارچوب حکومت اسلامی که فقط بدست منجی موعود تشکیل می شود.

توجه به این نکته ضروریست که این جملات و عبارات خدشه ای به حیثیت ولی مطلق فقیه نمی زند و نظام ولایت فقیه صرفا وسیله و ابزاری مقدس برای برپایی حکومت عدل جهانی می باشد.

پس نباید اصرار بر نشر گفتمان انقلاب اسلامی ، بدون در نظر گرفتن گفتمان مهدویت کرد که این کار یک ابزارگرایی افراطی به شمار میرود.

دیدیم بیش از سی سال ابزارگرایی و انقلاب گرایی کردند،نتیجه چه شد؟دولت اسلامی و جامعه اسلامی که مطلوب رهبری جامعه بود محقق شد؟

نه!نتیجه آن شد اصرار بیجا و بیهوده و خارج از حد مورد نیاز بر انقلاب گرایی ،ابزار تشکیل دولت موعود را برای ما چونان هدفی ،جای آن هدف متعالی را گرفته است و تنها از لحاظ سیاسی نظام ولایت فقیه را سر پا نگه داشته ایم ولی در اعتلای آن برای معرفی مکتبی جامع به جهانیان کوششی در خور ننموده ایم و جز یک سری تندروی ها و تحجر ها برای عده ای ،که می پندارند تنها درک درست از مطالبات ، منویات و نیات امام امت را خودشان دارند و یا پنهان شدن پشت سر ولایت فقیه برای کتمان اعمال پلید برای عده ای دیگر ،هیچ ثمره دیگری برای انقلاب اسلامی پدیدار نشده است.

و اینجاست که ابزارگرایی مطلق نه تنها حیثیت آن ابزار را هرچند مقدس ،مخدوش می سازد بلکه هدفی را که آن ابزار را می طلبد هم قربانی خود و خارج از دسترس می سازد و کارایی خود را هم از بین میبرد چون ابزارگرایی مطلق همانا و به فراموشی سپاری هدف والا همانا.

همچون فرقه خوارج که حافظان و عالمان تراز اولی را در بین اعضاء خود جای داشت اما چون دین را که ابزار هدایت انسان بود به جای هدایت کردن انسان ها هدف قرار دادند راه را گم کردند و با شعار لا حکم الا لله ولایت را کنار زده و خود را درک کنندگان واقعی دین فرض کردند.تندروی های متعصبانه و متحجرانه ای این چنین همواره از کبری نهان و پنهان در درون که خود فرد از آن کمتر مطلع است ، نشأت می گیرد.

کبر خودبرتربینی که در دین بهتر فهمی نمود و بروز پیدا می کند. 

این چنین افرادند که هرکه تفکرش کوچکترین تضادی با تفکر ایشان داشت را محکوم به فتنه جویی و الحاد می کنند و وقتی هم در هم صحبتی با صاحبان دیگر اندیشه ها به بن بست میرسند آن ها را محکوم به سحرآفرینی می کنند.

بگذریم،آنها که  بر گفتمان انقلاب اسلامی بیش از تأکید بر گفتمان مهدویت اصرار می ورزند می گویند :اگر آنهایی که از گفتمان مهدویت برای معرفی گفتمان انقلاب اسلامی استفاده میکنند کارشان به جایی می رسد که نهایتا هدفشان وسیله شان را توجیه خواهد کرد و آنگاه نخواهند توانست به هدف برسند و به بیراهه کشانده می شوند.

حال سخن این است که هدف مورد نظر ما چیست؟هدفی دنیایی است ،رذل است یا پست یا هدفی مقدس؟

کسی که بر هدفی والا تأکید می ورزد و می خواهد به هدف مقدسی برسد می فهمد و می داند که تحقق آن هدف ابزار صحیح خود را می طلبد ،می فهمد یک هدف الهی ، ابزاری غیر الهی را برنمی تابد و اصولا با یک سری ابزار نا کارآمد و نا متناسب نمی تواند به هدف خود برسد کسی که بر هدفی گرامی و مقدس تأکید دارد این مسئله را درک میکند که برای رسیدن به آن هدف باید ابزار مناسب آن را به دوش گیرد چون با غیر آن به هدفش نمی رسد و گراین مسئله را نمی فهمید اصلا نمی فهمید هدف مقدس کدام است و اصولا دست به انتخاب آن هم نمی زد.نهایتش چند آزمون و خطاست و ضعف هایی در تمیزدادن بیت ابزار الهی از غیر آن ولی نتیجتا چه؟میفهمد کدام راه صحیح تر است و این راه ابزاری می طلبد؟و همواره در تکاپوست.

اما یک انسان کوته بین انقلاب گرا مشکلش اینست که درمرحله استفاده از ابزار می ماند و کارش پیش نمی رود هرچند ابزارش مقدس باشد اما یک انسان هدف گرا(البته اگر هدفش مقدس باشد) می داند که راهی که در آن قدم نهاده فی نفسه ابزاری درخور می طلبد.

اگر هدف پلید باشد خوب مسلم است که با ابزاز پلید هم می توان به آن رسید ولی همه می دانند که گفتمان مهدویت یک گفتمان انحرافی یا پلید نیست بلکه که یکی از بزرگترین و در حال حاضر مورد نیازترین و نتیجتا عزیزترین گفتمانی است که صد البته نظام مبتنی بر انقلاب مقدس اسلامی شیعه در آن جایگاه ابزاری داردٰهرچند که بسیار بسیار ارزشمند و مقدس است اما یک ابزار است و نباید پنداشت ابزار مقدس می تواند جای خالی هدف مقدس دور از دسترس(که البته باید روزی حتما در دست رس قرار گیرد)خود را پرکند

والسلام علیک یا ربیع الانام

 

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۲/۰۷/۲۱
سپهر راهی

احمدی نژاد

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی