اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
۲۸ بهمن ۹۲ ، ۲۳:۰۷

چه کسی وسط معرکه گاف داد؟


امروز که سخنان رهبری مبنی بر "تکیه نظر برخی مسئولان دولت قبل و دولت فعلی برای مذاکره با آمریکا جهت رفع مشکلات اقتصادی " را شنیدم ایمانم نسبت به عمق فکری و روحیه مقاومت پذیر دکتر احمدی نژاد ضعبف شد تا جایی که برای تمامی وبلاگ های دوستانی که می شناختم پیغام زیر را ارسال کردم:

{سلام علیکم و رحمه الله

بنده از هواداران سرسخت و همیشگی دکتر احمدی نژاد و مهندس مشایی بوده ام اما امروز کلامی از سخنان رهبری عزیز شنیدم که به هر آنچه اطمینان درباره این دو بزرگوار داشتم به کلی تردید کردم و تمامی وجه مثبت این دو مرد بزرگوار در نظرم فروریخت

می خواستم شما برای بنده حقیر روشنگری فرمایید سخنان امروز رهبری را که فرمود :

"برخی مسئولان دولت قبل و دولت فعلی فکر می کنند با مذاکره با آمریکا مشکلات حل می شود"

دقیقا یعنی چه؟

در مورد این دولت که نظر من وشما یکی است و مو نمی زند اما در مورد دولت احمدی نژاد و جنس تفکر مهندس مشایی  با این حرف امروز رهبری به کلی شک کردم

الان باید چه کنم ؟ چه عقیده ای باید داشته باشم؟

بالاخره احمدی نژاد و مشایی منحرف بودند یا نبودند؟}

نهایتا حدود 30 دقیقه از این تردیدم  گذشت تا اینکه به این مصاحبه برخورد کردم و ورقم برگشت

نظرات  (۹)

حضرت آقا در سخنان دیروز فرمودند برخی از مسئولان دولت قبل نه رئیس جمهور و ... و اگر اخبار را خوب مرور کرده باشید دکتر احمدی نژاد گفتند : دو سال آخر بنده نقشی در سیاست خارجه نداشتم و همینطور اخیراً فاش شد که آقای باقری معاون « دکتر جلیلی » به عمان و مذاکره با مقامی آمریکایی رفته بود و همینطور « دکتر ولایتی » نیز دیدارهایی داشته است ، نتیجه می گیریم شما خیلی عمیق حامی دکتر احمدی نژاد و مهندس مشائی نبودید که راحت کنده می شوید.
پاسخ:
آقایان نمی دانم چرا اینقدر بد برداشت کرده اند
منظور مرا ابدا متوجه نشده اید
با انتشار مصاحبه جناب صالحی صرفا قصدم این بود که اگر کس یا کسانی دنبال مذاکره و در دولت قبل بودند ربطی به خود رئیس جمهور نداشتند بلکه آنها ساز خودشان را می زدند
مگر یادتان نبود رهبری خطاب به چه کسانی گفت که من به مذاکره خوشبین نیستم اما دیپلماتها بروند هر کاری می خواهند بکنند اما من دیپلمات نیستم و انقلابی هستم؟
این دیپلماتها کی بودند و کجا کار می کردند؟ و در کدام قسمت دولت بودند؟
فکر می کنم منظور مشخص است.


شما تاریخ مذاکرات را بررسی کنید متوجه می شوید که هرگز دکتر احمدی نژاد به مذاکرات خوشبین نبود اما افرادی که در راس تیم مذاکره بودن این اعتقاد را نداشتند.
جمله معروف کاغذ پاره را به خاطر بیاورید
لطفا این پست را حذف کنید زیرا جریان احمدی نژادی را در معرض تهمت قرار مید هدو لازم است خودتان بیانات حضرت آقا رو دقیق بخونید و در سابقه تاریخی بیانات دقیق تر شو ید
تا این شبهات برایتان پیش نیاید
۲۹ بهمن ۹۲ ، ۱۲:۵۵ محمدرضا منصوریار
uعبدالرضا داوری در فیس بوک نوشت:
آیا مسئولان و دولتمردان دولت قبل در مذاکره با امریکا «حق انتخاب» ، «اختیار» و «مداخله» داشته اند؟
بر اساس اسناد منتشره ، ایران و امریکا طی دوران فعالیت دولت نهم و دهم در 3 مرحله با هم مذاکره کرده اند:
الف- خرداد 1386- مذاکرات ایران و امریکا بر سر مساله عراق
پس از موافقت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب درباره مذاکره با امریکا بر سر موضوع امنیت عراق ، حسن کاظمی قمی از فرماندهان سابق سپاه و سفیر وقت ایران در عراق به همراه چند تن از دیپلماتهای وزارت خارجه ایران در حضور نمایندگانی از دولت عراق با نمایندگانی از دولت امریکا مذاکره کردند.
آقای رضا امیری مقدم، عضو هیأت ایرانی مذاکره‌کننده با آمریکا: در اجلاس شرم‌الشیخ که آقای متکی بود، شاید ده بار آقای هشیار زیباری آمد پیش هیأت ما و گفت که اجلاس دارد تمام می‌شود، خانم رایس می‌خواهد ده دقیقه با آقای متکی صحبت کند. من آمدم به آقای متکی گفتم. نمی‌دانستم دستور کاری دارد یا ندارد. آقای متکی به من گفت نظرت چیست. گفتم شما دستور کار دارید؟ گفت :«نه، واقعاً ندارم». بالاخره [چون آن‌ها خیلی اصرار کردند] آقای متکی قبول کرد که آقای عباس عراقچی با نماینده آمریکا -که نماینده‌شان در امور عراق بود- با هم بنشینند یک صحبتی بکنند. موقعی که من به هشیار زیباری گفتم که آقای عراقچی با نماینده آن‌ها صحبت می‌کند، هیأت آمریکایی روبه‌روی ما نشسته بود. موقعی که هشیار زیباری رفت در گوش خانم رایس گفت که ماجرا این طوری است [ایران قبول کرده است]، رایس اصلاً نتوانست خودش را کنترل کند و با همه وجودش اظهار خوشحالی می‌کرد.

http://farsi.khamenei.ir/audio-content?id=24346
ب- مهر 1388 – مذاکرات دوجانبه سعید جلیلی(دبیر شورای عالی امنیت ملی) و ویلیام برنز در ژنو
پس از دیدار ویلیام برنز و سعید جلیلی نمایندگان ایران و آمریکا در نشست 5+1 در ژنو، خبرهایی درباره این دیدار و اظهارات مبادله شده در این دیدار منتشر شد که عمده خبرهای منتشره به این موضوع اشاره داشت که این دو دیپلمات درباره برنامه هسته ای ایران مذاکره و صحبت کرده اند اما اطلاعات خبرنگار تابناک از مذاکره این دو دیپلمات برجسته درباره مسائل دیگر نیز حکایت دارد.
به گزارش خبرنگار «تابناک» از آمریکا، ویلیام برنز، نماینده ارشد آمریکا در وزارت خارجه آمریکا که به شوالیه دیپلمات‌های آمریکایی معروف است، مدعی شده که در مذاکرات 45 دقیقه‌ای خود با سعید جلیلی، نماینده ارشد کشورمان در مذکرات 5+1 در ویلای «بندت» در نزدیکی شهر ژنو کشور سوئیس درباره رعایت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران سخن گفته است.
حسین موسویان هم در همین رابطه می گوید :مذاکرات مستقیم میان ایران و امریکا در دوران آقای روحانی به بالاترین سطح خود در تاریخ روابط سیاسی دو کشور رسیده است. مذاکرات میان وزرای خارجه و مذاکره تلفنی میان دو رئیس جمهور برای نخستین بار در این دولت اتفاق افتاد. اما اصل این پدیده در دوران آقای احمدی نژاد شکل گرفت. نخستین ملاقات دوجانبه میان سفرای ایران و امریکا در بغداد صورت گرفت و سوژه هم پرونده عراق و مشکلات این کشور بود. دومین مذاکرات عالی در سطح آقای سعید جلیلی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی و ویلیام برنز نفر سوم وزارت خارجه امریکا در آن مقطع صورت گرفت. در آن زمان ایران در سطح دبیر شورای عالی امنیت ملی با امریکایی ها وارد مذاکره مستقیم شد.
http://persian-heritage.com/?p=5779

http://researcher.blogfa.com/post-61.aspx

ج- شهریور 1391- مذاکرات علی اکبر ولایتی(مشاور بین الملل رهبر انقلاب) با جان کری و نمایندگان دولت امریکا در عمان:
پاییز ۹۱ در برخی رسانه ها خبر مذاکره آقای دکتر علی اکبر ولایتی با برخی مقامات امریکایی در عمان منتشر شد و البته این خبر در آن زمان تکذیب شد . همان ایام از آقای مهندس مشایی چند و چون موضوع را پرسیدم و ایشان هم تنها به بیان این دو جمله اکتفا کرد که : «موضوع مذاکرات فرستادگان ایران و امریکا در عمان «قابل تکذیب» نیست ، هرچند دولت نماینده ای در این مذاکرات نداشته است.»
طی ماه های اخیر مداوما گزارشهایی از ملاقات سال قبل مقامات ایرانی با مقامات امریکایی در عمان منتشر می شود و در برخی از آنها نام آقای دکتر ولایتی هم در میان است . از گزارش لیبراسیون و روایت دیدار سال قبل آقایان علی اکبر ولایتی و جان کری در عمان تا گزارش آسوشیتدپرس که در ادامه آن را می خوانید و البته هیچ کس هم دیگر زحمت تکذیب خبر مذاکرات سال قبل را به خود نمیدهد.
این روایتها همگی سند مظلومیت دولتی است که در عرصه مدیریت سیاست خارجی حق انتخاب ، اختیار و مداخله نداشت
۲۹ بهمن ۹۲ ، ۱۲:۵۷ محمدرضا منصوریار
با سلام.
چه قدر راحت از ارمان هایتان دل زده می شوید.تازه اول عشق است
با چند تا صحبت و مصاحبه که نباید به جرگه ی مخالفان احمدی نژاد پیوست
سلام علیکم
من دوست ندارم که مثل همان تهمت پراکن هایی که آن تهمت ها را به دکتر احمدی نژاد و دوستانش زدند خدای ناکرده به شما تهمت بزنم. شاید بیشتر ماها هم جاهایی لرزیدیم و شاید به این دو بزرگوار شک کرده باشیم. نقلی نیست. اما باید یک چیز را باید برای خودمان روشن کنیم تا این قبل مشکلات پیش نیاید.
آیا محمود احمدی نژاد برای ما یکی مثل همه است که همیشه باید مراقب انحراف او باشیم و یا او امتحانش را پس داده است؟ باید به این سؤال پاسخ دهیم؛
آیا ما به دکتر محمود احمدی نژاد و مهندس اسفندیار رحیم مشایی اعتماد و اطمینان داریم و یا مجذوبشان شده ایم؟ ما چقدر از این دو فرد(بخوانید بزرگوار) شناخت داریم؟
من تقریبا تمام ویدئوهای سایت KHAMENEI.IR رو بارگیری(دانلود) کردم تا حقیقت دکتر احمدی نژاد و مهندس رحیم مشایی را از دیدگاه رهبری بسنجم و بیابم. بی تعارف و بی طرفیت عرض می کنم نرخ سنخیت و شباهت فوق العاده است. بی دلیل نیست که امام خامه ای-مدّ ظلّه العالی- در اوج فتنه های سال 1388 در نماز جمعه 29 خرداد فرمودند که نظر رئیس جمهور(دکتر احمدی نژاد به نظر من نزدیک تر است). باید یا اعتماد کرد و یا قبل از حوادث تحقیق کرد تا بتوان به کوه اعتماد کرد و به او تکیه کرد که فرمود؛
المؤمن کالجبل الرّاسخ
دکتر احمدی نژاد و مهندس رحیم مشایی بی تعارف و آنطوری که من شناختم مانند دو کوه استوارند که در حوادث سخت و دردآور مردانه دوام آوردند.
پس شما هم یا عاشق باشید و اعتماد کنید و یا عاقل باشید و پیش از حوادث تحقیق کنید.
متشکر
سلام
1) چیز عجیبی نیست ، قطعا مسئولان بانک مرکزی ، وزارت اقتصاد و صنعت و... برای رفع مشکلات خواستار مذاکرات شده اند (در آرشیو و اخبار در خواست و آرزوهای وزرای اقتصادی درباره به ثمر رسیدن مذکرات قابل مشاهده است)
2) در مستند کدام انحراف؟ خود آقای مشایی به صراحت از لزوم مذاکره با آمریکا صحبت می کند (با اینکه علت اقتصادی بیان نمی دارد ولی بعید است قصد حل مشکلات اقتصادی هم در میان نباشد)
3) به نظرم این اعتقاد دلیل انحراف و... نیست چون در انتخابات امسال غیر از جلیلی و غرضی بقیه به صراحت از کنار آمدن (نه مذاکره) با قدرت های بزرگ صحبت کردند ، اصولگرایی هم که زا ننگ انحراف به دور است...
پاسخ:
آقایان نمی دانم چرا اینقدر بد برداشت کرده اند
منظور مرا ابدا متوجه نشده اید
با انتشار مصاحبه جناب صالحی صرفا قصدم این بود که اگر کس یا کسانی دنبال مذاکره و در دولت قبل بودند ربطی به خود رئیس جمهور نداشتند بلکه آنها ساز خودشان را می زدند


ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی