اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
  • ۱۲ دی ۹۸، ۱۷:۵۷ - امید شمس آذر
    احسنت!

پیش از هر چیز باید بگویم که این نگارش بیشتر مخصوص جمعیت معروف به «حزب اللهی ها» است و ممکن است در دیگران اثری نداشته باشد و این بیش از همه به ضعف بینشی و علمی این حقیر بر می گردد.

الف) چرا شرط مرجعیت از قانون اساسی حذف شد آیا این مسئله صلاحیت شخص ولی فقیه را مخدوش نمی کند؟

شرط اجتهاد به این لحاظ برای تعیین ولایت فقیه کفایت می کند که مجتهد بودنِ شخص فقیه (یعنی داشتن قوه استنباط احکام الهی) ضامن کاندیداتوری او برای جایگاه حاکمیتی اوست نه مرجعیت او. باید دانست شرط اصلی مرجعیت، اجتهاد است (شرایط دیگر هم هست اما شرط اصلی اجتهاد است) و لاغیر هرچند فرد تمامی مراحل دروس فقهی را طی نکرده باشد چنانکه می بینیم مرحوم علامه حلی قبل از بلوغ به مقام اجتهاد رسیدند. بلی ممکن است یک مجتهدِ دارای شرایط، مرجع نباشد (یعنی کسی برای احکام و مسائل عملیه به او و فتوای او رجوع نکند) اما شخصیتی که در جلسه خبرگان رهبری به واسطه اجماع نظری سایر متخصصینِ فقیه و یا استناد به سخن ولی فقیه شأنیت ولایت پیدا می کند (چنانکه برای انتخاب رهبر انقلاب به سمت زعامت چنین شد-هرچند روش دوم ارزش بیشتری نسبت به روش اول دارد-) عقلاً اعلمیت (که شرط رجوع به اوست) هم برای او اثبات می شود چرا که ولی فقیهِ غیر اعلم، همیشه وابسته به فقیهِ اعلم از خود و لذا ولایت او مخدوش و زیر سوال است. بنابراین تاکید بر حذف شرط مرجعیت در قانون جهت استفاده از استعداد بالقوه نهفته احتمالی است تا اگر کسی اعلمیتش تا زمان تشکیل جلسه خبرگان نهفته باقی مانده باشد تشخیص داده داده شده و وظیفه زعامت به او سپرده شود.

ب) چرا در نظام ولایت فقیه ولایت فردی بر شورایی ترجیه داده شده است آیا این استبداد نیست؟

اولا بایستی ثابت کرده که دقیقا چه رابطه عقلی و حتمی بین تجمیع قدرت در دست یک شخص و استبدادی عمل کردن او وجود دارد. با این منطق باید ولایت داوود و سلیمان نبی، پیامبر اسلام، علی بن ابطالب و... را نیز مانند حاکمیت بسیاری از حکاّم جور، استبدادی تلقی کرد. ثانیاً در مبانی عقیدتی اسلام آن چیز که راه استبدادورزی را بر حاکم می ورزد تفکیک قوا یا شورا نیست بلکه سلامت اعتقادی و تقوای نفسانی خود شخص وَلی است برای همین امیرالمومنین انتخاب کارگزارانی شایسته را به مالک توصیه می کند این اصل (انتخاب کارگزاران شایسته) از اصول اساسی ِسیاست اسلامی است چرا که شایستگی، تلفیقی است از تجربه و تعهد و اساسا در اسلام اعتقاد بر این است که تخصص و دانش لازم و کافی مدیریتی از طریق تزکیه و تقوای نفسانی برای مدیر حاصل می شود اما می بینیم که در غرب صرفا تخصص مهم است که منبع آن هم علوم بشری است نه تقوای نفسانی. ثالثاً رهبری شورایی لاجرم با اختلافات فقهی-حاکمیتی همراه است در حالی که برخی امورات مانند جنگ نیاز به تصمیمات سریع دارد و گاه ممکن است شور و مشورت پیرامون آن به قدری طولانی شود که زمام امور از دست خارج شود (چون کسانی که رهبری شورایی را بر نوع فردی آن ارجح می دانند بر سطح علمی فقهای حاضر در شورایِ پیشنهادی، نیز تاکید می ورزند فلذا نمی شود در امور شور کرد اما تصمیم نهایی را تنها یکی از فقها بگیرد نه بلکه باید تصمیم نهایی تابع نظر اکثریت باشد) رابعاً این نمونه حکومتی (رهبری شورایی) در تاریخ اسلام نمونه ای نداشته و جزو سیره حاکمیتی معصومین نیز نبوده است.

مطلب فوق تنظیم شده است با استفاده از تحلیل تلفیقی شخص نویسنده از:

اسناد انقلاب اسلامی و تاریخ اسلام

(مطلب فوق به مناسبت سالروز انتخاب سید علی خامنه ای

به سمت زعامت جامعه اسلامی تهیه شده بود

لکن به جهت حفظ حرمت رحلت امام راحل امروز منتشر شد)

موافقین ۱۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۳/۱۵

نظرات  (۱۲)

http://ntne.ir/
۱۵ خرداد ۹۵ ، ۱۳:۲۳ وب نظام تمدن نوین اسلامی
ممنون شما هم با عنوان علم مبارزه است با افتخار لینک شدید
می توانید لینک وب قشنگتون رو در لینک دوستان و همسنگران http://ntne.ir/link/ و ب نظام تمدن نوین اسلامی ملاحظه فرماید
۱۹ خرداد ۹۵ ، ۲۱:۱۴ ❤منتـــظر المهدی 313❤
سلام علیکم بسیار ممنونم ازتون

عالی بود احسنت
۱۹ خرداد ۹۵ ، ۲۳:۵۰ عرفان سرحدی هرسینی
سلام
عالی
درپناه امام زمان( عج )
سلام
اولین باره به سایتتون میام
هم قشنگه و هم پرمحتوا

پاسخ:
با سلام از حسن نظرتون کمال تشکر رو دارم مایلم از انتقادات شما و همه دوستان دنبال کننده بهره مند بشم
التماس دعا
۲۰ خرداد ۹۵ ، ۱۹:۵۵ سید امیرحسین محسنی
با سلام از طرف سایت انتشارات طلایی golden press

با شما صحبت می کنیم از اینکه سایت مارا دنبال می کنید بسیار متشکریم و امید واریم خیلی از سایت ما لذت ببرید

ما هم از وبلاگ بسیار عالی شما لذت بردیم بسیار عالی بود اگر می پسندید به وبلاگ

دوم ما هم سری بزنید

www.tablighat.blog.ir

سایت تبلیغاتی ما که سایت ها و وبلاگ های شمارا معروف میکند

انتشارات طلایی/سایت تبلیغانی بیان
پاسخ:
قدم رنجه فرمودید
چشم
۲۰ خرداد ۹۵ ، ۲۲:۴۹ محمد دهقانی
وبلاگ زیبا همراه با مطالب زیبایی دارید دوست عزیز
با افتخار دنبال شدید
موفق باشید
سلام دنبال شدید
منتظرتون هستم که شما بییاد و دنبال کنید .
یا حق
پاسخ:
از لطفتون ممنون
چشم 
الساعه میام خدمتتون
۲۱ خرداد ۹۵ ، ۱۶:۱۳ گروه فرهنگی صبح امید
عالی
سلام
خسته نباشید
۲۷ خرداد ۹۵ ، ۱۷:۰۵ آذین& گیتی
سلام
خیلی خوب و مفید بود
تشکر
پاسخ:
خواهش میکنم
۲۸ خرداد ۹۵ ، ۱۲:۱۲ گروه فرهنگی صبح امید
عالی
پاسخ:
ممنون

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی