اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

روز پیش بود که رهبر انقلاب در جمع بانوان فرمودند:""عدالت همیشه حق است، اما برابری گاه «حق» است و گاه «باطل»

همین جمله کافی بود تا در حق بودنِ تقسیم برابر پول در میان اقشار مختلف جامعه که اساس قانون هدفمندسازی

یارانه هاست تردید کنم.

با یک جست و جوی ساده در فضای مجازی پیرامون نظرات رهبری من باب اجرای هدفمندسازی یارانه ها، متوجه این مسئله شدم که رهبری این سیاست را سیاستی در جهت عدالت اقتصادی و گاه اجتماعی- می دانستند. یا به عبارتی خلاصه تر رهبر انقلاب در اکثر اوقاتی که صحبت از این قضیه کرده اند صفت عادلانه را ضمیمه آن کرده اند. تنها یکی از نمونه های آن، بیانات ایشان در ابتدای سال 91 در حرم رضوی است. که فرمودند: "این کار، کار بزرگى است؛ کار مهمى است. یکى از هدفهاى این قانون عبارت است از توزیع عادلانه‌ى یارانه‌هائى که نظام و دولت به مردم میدهد. من قبلاً در یک صحبتى شرح دادم که یارانه‌ها همیشه به صورت نامتعادل و غیر عادلانه در بین قشرهاى مختلف مردم تقسیم میشده است؛ طبیعت کار یارانه‌ى عمومى همین است. با هدفمندى یارانه‌ها، در واقع یک تعادلى، یک اجراى عدالتى در تقسیم و توزیع یارانه‌ها وجود پیدا کرده است. و من خبرهاى موثقى از سراسر کشور دارم که حاکى از آن است که این کار در بهبود زندگى طبقات ضعیف نقش مؤثر داشته است. این یکى از هدفهاست، که مهمترین هدف و مقصد از این قانون هم همین است."

این سخنان گهربار مبرهن این است که عدل، پایه و اساس اجرای این قانون بوده است و از آنجا که از نظر رهبر معظم انقلاب، عدل همواره حق است این تقسیمِ برابرِ ثروت در میان اقشار مختلف مردم هم با همه ضعف های موجود در اجرای آن- حق بوده، هست و خواهد بود. ضمن اینکه باید دقت نمود این تقسیم برابر، بنابر سنت حسنه امیرالمومنین پایه ریزی شده است سنتی که در آن، برای همه اقشار مختلف جامعه مسلمین حقی مساوی از ثروت موجود در جامعه (بیت المال) در نظر گرفته شده بود.

نظرات  (۲)

ایشان در 29 خرداد سال 1388 در باب اختلافات بین آقای احمدی نژاد و هاشمی عنوان کردند که در مسائل فرهنگی، نحوه اجرای عدالت اجتماعی و سیاست خارجی نظر آقای احمدی نژاد به ایشان نزدیک تر است.

همه هم که می دانیم نظر آقای روحانی شدیدا متأثر از آقای هاشمی و در واقع ایشان تقریبا همان آقای هاشمی هستند. تکلیف یارانه ها و نحوه اجرای طرح هدفمندی هم روشن است که کدام حق است و کدام نه.

ضمنا با سرکار آمدن یازدهم فکر می کنم که همه فهمیده اند که مشکلات از تحریم است و نه مدیریت بد دولت قبلی. البته مردم ما رشد کرده اند و دیگر روشن شدن حقایق 8 سال و 16 سال وقت نمی خواهد.
سلام
آفرین به این که در سخنان رهبر عزیزمان دقت می فرمایید و کاملا آزاداندیش هستید.
دقت بسیار به جایی است. بله هدفمندی یارانه ها بارها از سوی رهبر عزیز عادلانه نامیده شد و این برگ زرین دیگریست در کارنامه ی احمدی نژاد.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی