اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

خدا منهای انسان فهم نمی شود...

کسی منهای انسان بخواهد دنبال اثبات دین باشد به بیراهه رفته است اصلا جز از مسیر انسان، خدا بدست نمی آید، خدا فهم نمی شود... اگر می خواهی خدا را بهتر ببینی...،آدرس می دهم، برو بر شانه انسان بایست. 

(مهندس مشایی/جلسه اختتامیه همایش ایرانیان مقیم خارج مرداد 89)

بهترین راه درک حقایق ماورایی،  شناخت انسان است...

در این شکی نیست که حدود و محدودیت علم اجازه نمی دهد که اشیاء ماوراء علم در حیطه تجربه در آید، بنابراین راه دیگری لازم است. برای رسیدن به این اصول ما از انسان شروع می کنیم.

(شهید دکتر مصطفی چمران/کتاب چهارگفتار پیرامون شناخت انسان و خدا)

هدف، وصول به مقام خلیفه الهی است...

مسئله انسان، خلق انسان هم روشن است هدف از خلق انسان هم کمال الهی است ...که خداوند از آن به خلیفه الهی تعبیر کرده است...

(مهندس مشایی/در یکی از جلسات مشترک دولت با دستگاههای اجرایی)

بالاترین تجلی خدا انسان است...

...انسان گرای واقعی، خدا گراست.چرا؟ برای اینکه کدام جلوه از جلوه های حقیقت هستی مثل انسان است که خدا را تجلی می دهد؟ از انسان بالاتر داریم؟ نداریم.

(مهندس مشایی/در یکی از جلسات مشترک دولت با دستگاههای اجرایی)

بهترین راه شناخت خدا، شناخت تجلی و خلیفه خداست...

می گوییم که انسان خلیفه خداست در زمین،‌ تجلی خداست بر روی این آب و خاک و بنابراین اگر انسان را بشناسیم و قدرت او را و حدود او را تشخیص دهیم چه بسا که قادر خواهیم بود حقایقی را درباره روح، خدا و ماوراءالطبیعه نیز درک کنیم.

(شهید دکتر مصطفی چمران/کتاب چهارگفتار پیرامون شناخت انسان و خدا)

فراموش کردن خدا، فراموش کردن حقیقت انسان است...

خدا هم وقتی با انسان حرف می زند خیلی قشنگ حرف می زند، می گوید: مانند آنهایی نباشید که خدا را فراموش کردند ...اگر کسی خدا را فراموش کند خودش را فراموش می کند چون حقیقت خودش را فراموش می کند...

(مهندس مشایی/جلسه اختتامیه همایش ایرانیان مقیم خارج مرداد 89)

روش برخورد با حقائق ماورایی، سعی در شناخت انسان است...

بنابراین روش و برخورد ما (در شناخت خدا و کلیه حقایق ماورایی) در این جهت است که سعی کنیم انسان را بشناسیم.

(شهید دکتر مصطفی چمران/کتاب چهارگفتار پیرامون شناخت انسان و خدا)

*نکته: هرچند مطالعه متن صحبتهای مهندس مشایی که در این پست آمده جهت تطبیقشان با سخنان گهربار شهید چمران کفایت می کند اما توصیه می شود صوت سخنان مهندس را هم به طور کامل گوش دهید چرا که زمینه سخنانی هستند که از بطن آنها، آن نوشته ها استخراج شده اند.

نظرات  (۱)

۱۷ مهر ۹۳ ، ۰۲:۳۹ مهر ماندگار
عالی بود، ممنون

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی