اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
۰۱ اسفند ۹۲ ، ۲۱:۱۲

مبنای اولیه اقتصاد مقاومتی


یک جنبه اساسی مورد بحث و مباحثه در مسئله اقتصاد مقاومتی ، تقدم عدالت بر پیشرفت است که در منطق دنیای غرب ابدا پذیرفته شده نیست وهمین است که باعث شده 10٪ جامعه 90٪ بقیه را به طرز مرموزی استثمار کنند.
متاسفانه به واسطه وجود برخی تفکرات زاویه دار در دهه 70 از جمله ،امکان هم زیستی مسالمت آمیز انقلاب اسلامی و غرب، توسط مسئولان ، سیستم دولت مبتنی بر بازار شکل گرفت و همه سازوکارهای بازارگرایانه جهانِ غرب در ایران پیاده سازی شد.
از آن زمان به بعد فرهنگ های اصیلی مثل ایثارگری و شهادت طلبی و ... صدها مورد دیگر که به دین و شریعت ارتباط مستقیم داشت ، تحت تاثیرِ تمایلاتِ در حال تغییرِ سرمایه، قرار گرفت.
از آن زمان بود که ایران چون غرب، دچار فک شدگی اقتصاد شد و همه سازکارهای اجتماعی برای پیشبرد اهداف اقتصادی به جنب و جوش افتاد و این رویداد، مسئله مهمِ مورد تاکید اسلام را که «اقتصاد باید در خدمت اهداف اجتماعی امت و زعیم باشد» را لگد کوب کرد.
و درست اینجا بود که تمایلات سرمایه داران غرب (کسب هر چه بیشتر سود) که در ادامه اعتقادات زهرآگینی چون،فرد گرایی،اومانیسم،ملی گرایی و...پدیده آمده بود را به راحتی میشد درمیان بازاریان ایرانی یافت کرد.
مدرنیسم با همه عظمتش دقیقا بر چنین مبنای فاسدی شکل یافته است ،‌ مبنایی که جز به حداکثر کردن سود برای سرمایه داران ، حداکثر کردن تولید برای حداکثر کردن سود ، حد اکثر کردن مصرف جهت بهینه سازیِ اقتصادیِ حداکثر سازی تولید (ترویج مصرف گرایی) و نتیجتا ،هم سازسازی ذائقه های ملل مختلف جهان (جهانی سازی) جهت فروش بیشتر محصولات خود و کسب هرچه بیشتر سود ، نمی اندیشد.
از اساس ، نیت ها برای پیدایش مدرنیسم ، فاسد و آلوده به نفسانیات بشری بوده است.
اقتصاد مقاومتی ، برگرفته از اصول ناب اسلامی ، در برابر هر نیاز شرعی انسان ، حقی قائل است و مبنا را از اساس بر عدالت گذاشته است.
عدالتی که می تواند همه یک جامعه را برای پیشبرد اهداف اقتصادی و در فازی بالاتر، اجتماعی به حرکت وادارد.
عدالتی که مبنا و هدف اولیه همه انبیا و اوصیا از تشکیل حکومت دینی بوده است.
عدالتی که استعدادهای فطری انسانی را ظاهر و شکوفا می کند.
عدالتی که جامعه ای را برای رسیدن به سر منزل کمال نفسانی هدایت می کند.
عدالتی که عالمی را برای ظهور منجی اش محیا می سازد.

منبع: گزیده ای تحلیلی از مجموعه سخنرانی های دکتر عبدالرضا داوری، مهندس اسفندیار رحیم مشایی و دکتر محمود احمدی نژاد 


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی