اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

همه شما با نظریات کلیدی ماکیاولی و جمله مشهور او (هدف وسیله را توجیه می کند) آشنایی دارید قصد ندارم مطلب گزافی پیرامون ماکیاولی نگارش کنم اما تنها خواستم اشاره ای کوتاه داشته باشم به اثبات این جمله که اکثر اندیشمندان معاصر بر آن توافق نظر دارند: « ماکیاولی روح روزگار نو بود»

برای این اثبات کافیست این نوشته او یکبار و فقط یکبار مطالعه شود:«باید گفت پس از پیروزی بر یک دولت شهریار باید ترتیبی دهد تا همه تباهکاریهای بیرحمانه او به یکباره صورت گیرد تا ناگزیر نباشد هر روز دوباره به آنها دست یازد و نیز باید با پرهیز از تغییرات تازه بتواند مردم را با سودهایی که به ایشان می رساند مطمئن کند و پشتیبان خود کند. ... ستم را باید یکباره کرد تا مردم مزه آن را کوتاهتر بچشند اما لطف را باید کم کم مقرر داشت تا مردم بیشتر لذت برند

مشخص است که چه قدر اصول تفکر سیاسی ماکیاولی غیر انسانی است که همه شان البته به طور مرموزی دراومانیسم عصر حاضر گنجانده شده اند.

یکی دیگر از اصول غیر انسانی تفکر سیاسی او دادن اصالت به جنگ است آنجا که می گوید: «بر شهریار است که هیچ هدفی در پیش و هیچ اندیشه ای در سر نداشته باشد مگر جنگ و سامان و نظم آن، و جز در این باب چیزی نخواهد آمد. فرمانروایان را کدام هنر بالاتر از این؟ ... نخستین علت از کف دادن پادشاهی به فراموشی سپردن فن جنگ آوری است ...»

لذاست که عجیب نیست اگر می بینیم امروز غرب تا آنجا که برایش مقدور باشد همیشه اولین راه خود برای تسلط بر دیگران را جنگ می داند. برای همین است که همیشه یکی از پرسرعت ترین پیشرفت های بشر امروز در عرصه نظامی بوده است و تنها از این جهت، که بتواند سریع ترین تسلط را بر دیگر داشته باشد. اما سیاستمداران امروز غرب باید بدانند اگر عدالت را اصیل بدانند و در جهت تحقق آن به معنای واقعیش بکوشند هرگز جنگی پیش نخواهد آمد که حال، نیازمند این باشیم که بالاترین هنر یک فرمانروا را در جنگ و فنون جنگ آوریش جست و جو کنیم.

منبع: چکیده ای تحلیل از کتاب "تاریخ فلسفه سیاسی غرب در عصر جدید و سده نوزدهم" اثر "عبد الرحمن عالم"

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی