اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

شبهه دیگری که از همان سخنرانیهای مهندس در جمع ایرانیان خارج از کشور درآمد این بود که ایشان در آن جمع اذعان کرده بود:"چالش  ما با غرب آنجاست که انسان را محور کرده است ،خیر...پس اگر کشورهایی هستند  که هستنداز منظر اجتماعی برای انسان اهمیت بیشتری قائلند ما چشمامونو ببندیم...نبینیم نشنویم،چرا؟...چالش ما با غرب کجاست؟در اینجا نیست که!چالش ما با غرب در آنجاست که همه حقیقت انسان عرضه نمی شود.انسان به ما هو انسان عرضه نمی شود.نتیجه چیه؟ نتیجه آن است که سیاست که باید در خدمت انسان باشد انسان در خدمت سیاست است... خوب اینکه یعنی همون بحران دیگه....غلطه از بنیان غلطه ... "

خوب بحث مهندس مشایی بر سر حقیقت انسان است که دین آن را به ما معرفی کرده است.و از متن کلام پر واضح است که بین انسانگرایی غربی با انسانگرایی اسلامی تفاوت قائل شده است و در اصل می خواهد بگوید که در واقع انسانگرای حقیقی جمهوری اسلامی ایران است.

آیا آوردن الفاظی مثل "غلطه از بنیان غلطه " نشان از اومانیست بودن ایشان است یا بیان اینست که در غرب به همه حقیقت انسان توجه نمی شود و نتیجتا خدا و انسان به خاطر انسان نفی می شود و در شرق برعکس انسان به خاطر خدا نفی می شود .

ایشان به صراحت اشاره می کند که هردو انحراف است اما مکتب ایران با القای برداشت صحیح از همه حقیقت انسان ،خدا و انسان (هردو)را تکریم میکند البته در طول هم نه در عرض هم.

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی