اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
۰۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۷:۵۷

دغدغه آزادی بیان، به سبک اعتدال

این مطلب را که یکی از دوستان ما نوشته است و فقط کار اصلاح و ویراستاری نهایی آن را این حقیر انجام داده ام تقدیمتان می کنم.

نظرات  (۲)

۰۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۲:۵۵ فدایی امام خامنه ای
سلام.
کامل و چند بار گوش دادم ولی خدا شاهده قصدم غرض ورزی نیست ولی جواب سوالاتم رو نگرفتم ابتدای بحث که دررابطه با وحدت بود وسط هم که هیچ تاییدی بر کار مشایی نبود فقط فرمایشات حضرت آقا حول محور و انجام وظیفه و وحدت بود + منو یاد یکی دیگر از فرمایشاتحضرت آقا دررابطه با اینکه در کنار نقاط ضعف نقاط مثبت هم ببینیم انداخت ؛
خدمات انقلابی احمدی نژاد محفوظ و کاری به احمدی نژاد ندارم ولی بحث ام مشایی هست و انگار سوالات بنده رو مطالعه نکردین ولی میفرستم براتون ؛
بنده به عنوان شخصی مخالف با نظرات جناب مشایی از شما که خویش را همفکر ایشون میدونین چند سوال داریم و امید جواب !
1 - نظر شمادررابطه با نظر مشایی درمورد مدیریت انبیا چی هست ؟ همین طور نظر شما رو درمورد لینک ذیل ؛
www.nooreaseman.com/forum379/thread29608.html

2 - نظر شما درموردپایان اسلام گرایی جناب مشایی که فایلش هم میزاریم ؟
http://www.jahannews.com/vdcdj90s.yt0f96a22y.html

3 - نظر شما دررابطه با نظر مشایی مبنی بر اینکه برترین مردم هستند مردم آمریکا چی هست ؟
البته ما با ملت آمریکا مشکلی نداریم ولی برترین ملت هم نمی دونیم ولی این حرف مشایی ما رو یاد حرف خاتمی فتنه گر میندازه مبنی بر اینکه چه قدر خوب هست چند ماهی رو در آمریکا زندگی کرد !!! نمی دونم چقد فتنه گرا و انحرافیون آمریکا دوست شدن !!؟؟؟

4 - نظر شما در رابطه با در افتتاحیه‌ی همایش «فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران» و قبل از مراسم قرائت قرآن، چند خانم با لباس محلی دف زنان قرآن را حمل و تحویل قاری نمودند. آیات عظام مکارم شیرازی و صافی گلپایگانی در این باره، موضع گیری می‌نمایند و به جای این‌که آقای مشایی استعفا دهند به احترام ایشان، معاون وی استعفا می‌دهد چی هست ؟ایشان در موارد گوناگون از «هوشنگ امیراحمدی» دعوت می‌کند. جای سؤال است که چرا با دشمن‌ترین دشمنان، دوست هستند؟ هوشنگ امیراحمدی یا آقای «نوری زاده» آشکارا اعلام می‌دارد، 30 سال است که ما می‌خواهیم بگوییم ملی‌گرایی، ملی‌گرایی؛ ولی نمی‌گذارند و همواره اسلام، اسلام، اسلام سر می‌دهند. یک نفر که توانسته به جو، غالب شود، مشایی است که ملی‌گرایی را ترویج می‌دهد. زمانی که روزنامه‌ی کیهان ارتباط وی با امیر احمدی را لو می‌دهد، ایشان می‌گوید من شکایت می‌کنم و اگر کیهان را محکوم نکردم، من مسلمان نیستم. روزنامه‌ی کیهان هم تبرئه شد. ایشان هم (انشاءالله) مسلمان است

5 - اینکه انسان محور است و از انسان است می شود به خدا رسید و... نظر شما درمورد این سخن اومانیستی مشایی چی هست ؟
ایشون میگه: اون دوره گذشت کسی بگوید یک دین باید بر کل جهان حاکم شود.فقط انسانیت باید بر کل دنیا حاکم شود نه دین. اومانیسم! این ها جملات مشایی هستا !!!! ؟؟؟؟؟

6 - نظر شما درمورد همون فیلمی که شرکت ترکیه ای منتشر کرد که مشایی هم بودند و شامل چندین مورد رقص بودش رو بدونیم خوب هست ؟


7- نظر شما دررابطه با نظر رهبری درمورد علامه مصباح یزدی که ایشون رو بصیر و با صفا و مفسر میدونن و همین مطهری زمان (علامه مصباح ) نظرشون دررابطه با مشایی که از نزدیک ایشون رو میشناسن رو شنیدین ؟ بعد اون وقت بنده و شما بیاییم تطهیر کنیم مشایی رو !!؟؟ به راستی انسان زمان شناس و مفسر و فیلسوف و بصیر از دید گاه امام خامنه ای کارش جز روشنگری نبود !!؟؟

8 - آیا اینکه مگر غیر این هست که شخصی که دررابطه با هر موضوعی صحبت می کند بایستی عالم به آن موضوع باشد و درس آن موضوع خاص را خوانده باشد و کلا اشراف داشته باشد !!؟؟؟ پس چرا این جناب مشایی نظرات شگفت انگیزی را درمورد اسلام می دهد مگر ایشان اسلام شناسی را خوانده اند !!؟؟؟

9 - منشور کوروش!!!! آقای مشایی به چه حقی این کار را انجام داد؟ پس از فتنه‌ی 88 که سفیر انگلستان بیش‌ترین خیانت را به کشور در این فتنه روا داشته بود رفتند و از او منشور کوروش را گدایی کردند. با عزت و احترام گردن کج کردند و سفیر هم موافقت فرمودند که این منشور را از موزه‌ی انگلستان بردارند بیاورند چند ماهی (پنج، شش ماه) با افتخار این‌جا باشد. می‌گویند که این منشور باید بین المللی شود.

آیا نباید درباره‌ی حقوق و سیاست بین الملل، نامه‌ی 52 حضرت امیر(ع) به مالک اشتر، بین المللی شود؟ کوروش کیست که باید بین المللی گردد؟ کوروش کجا، امام علی(ع) کجا. کار را تا آن‌جا پیش بردند که مجسمه‌ی کوروش را در کاسه‌ی احمدی نژاد گذاشتند و احمدی نژاد چفیه‌ی بسیجی را گردن آن مجسمه انداخت. !!!؟؟؟؟
۲۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۳:۲۹ پاسخ 1 - مدیریت انبیا
سلام علیکم
با توجه به سوالاتی که دوست بزرگوار مطرح کردند و ارجاع هایی که به چند جا دادند بنظر می رسد ایشان کامل این متون را با دقت مطالعه نکرده اند ولی با این وجود یک نکته عمومی را درباره شناخت مهندس مشایی متذکر می شوم و سپس به تشریح سوالات مهم جنابعالی می پردازم و آن این که برای شناخت مهندس مشایی شما باید با روح حاکم با تفکر امام خمینی و امام خامنه ای آشنا باشید و این مهم میسر نمی گردد مگر با مطالعه و ... . لذا باید در بیانات این دو بزرگوار غور نمایید تا در یابیید که جنس سخنان مهندس مشایی از جنس ولایت است.
اول، مسئله ای که باید بدان توجه نماییم این است که وقتی گفته می شود «انبیا مدیریت نکرده اند» آیا منظور این است که توانایی مدیریت نداشته اند یا توانایی مدیریت داشته اند اما فرصت برای مدیریت کردن به ایشان داده نشده است؟! بین این دو فرق بسیار است. شما به تاریخ انقلاب در قرن اخیر نگاه کنید. آیا زعمای شیعه قبل امام خمینی توانستند مدیریت جامعه را به دست بگیرند؟ یا خود حضرت امام در برهه ای از زمان (قبل پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قبل بهمن 57) توانستند مدیریت کنند؟ یعنی توانستند مدیریت جامعه را به دست بگیرند؟ مسلما جواب منفی است. چرا که حکومت به عنوان ابزار استراتژیک برای برقراری عدالت دستشان نبود تا بتوانند با مدیرتشان جامعه را به سمت عدالت هدایت نمایند.
دوم، جناب مهندس مشایی خودشان این قضیه را تصریح می کنند و می گویند: « در هر حال حضرت عیسی (ع) مدیریت اش منتفی شد» یعنی مدیریت دستش نبوده است. شاید در ذهن شما این مسئله متبادر شود که منظور گوینده این بوده است که توانایی مدیریت نداشته اند، اما در همان سخنرانی جناب مهندس مشایی می فرمایند: « انبیا مدیران جامع الاطرافی هستند که می خواهند عدالت را برقرار کنند». بنابراین منظور جناب مهندس مشایی این نبوده که توانایی مدیریت در انبیا نبوده است بلکه فرصت برای مدیریت به ایشان داده نشده است تا بتوانند عدالت را محقق کنند و خود ایشان هم معترض هستند که چرا به انبیا فرصت مدیریت کردن نداده اند تا بشریت از فیوضات این مدیریت بهره مند گردنند، لذا می فرمایند: «برقراری عدالت آغاز است و بدون این هیچ اتفاق میمون و مبارکی نمی افتد. تاریخ محروم است از اتفاقات مبارکی که خدا برای بشر می خواست ولی بشر نخواست».
سوم این که، ملاک برای سنجش هر قولی، ولایت فقیه است. شما در بیانات امام ملکوتی خمینی عزیز نظر کنید که ایشان هم این مسئله را اذعان می نمایند و می فرمایند: « من باید عرض کنم که مقصد اصلی انبیا تا حالا کم حاصل شده است، خیلی کم. اگر فردا آخوندهای درباری نگویند که فلانی گفت پیغمبر کاری ازش نیامده!، اگر پیغمبر مقصدش حاصل شده بود، این آخوندهای درباری حالا نبودند. اگر مقصد انبیا حاصل شده بود، این دولت آمریکا و نمی‏دانم دیگران نبودند حالا. اگر اینها می‏گویند که الان مقصد انبیا حاصل شده است، و این همه فساد در دنیا هست، پس مقصد انبیا معلوم می‏شود این فسادها بوده که حاصل شده مقصد انبیا حاصل نشده است.» (صحیفه امام، جلد19، ص437)
نگاه کنید امام در پایان این عبارت نکته ای را متذکر می شوند و آن این که اگر ما پذیرفتیم که مقصد انبیاء که همان برپایی قسط و عدالت است، محقق شده یک تاریخ فاسد و مسموم را به انبیاء نسبت داده ایم ولیکن این طور نبوده است و انبیاء توانایی مدیریت داشته اند اما فرصت مدیریت برای ایشان فراهم نبوده است. در همین زمینه مهندس مشایی می فرمایند: «این ها به دنبال این هستند که بگویند دین کارکرد سیاسی ندارد، خیلی از این ها کارکرد سیاسی دین را منکر می شوند، برخی از این ها کارکرد سیاسی دین در تاریخ را منکر نمی شوند بدتر از انکار، چنان وانمود می کنند که هرگاه که دین در عرصه سیاست ورود پیدا کرد، بروز و ظهور پیدا کرد، همان وقت است که جامعه به انحطاط رفته است. البته سند و مدرک هم کم ندارند. چرا؟ بعد از پیامبر بزرگوار اسلام مدیریت دست کی بود؟ اسم نمی برم. بعدش دست کی بود؟، بعدش دست کی بود؟. آیا شرایط را فراهم کردند که علی (علیه السلام) آن چنان که می خواهد مدیریت کند؟ بعدش هم دیدید که چه شد! و تا الآن...»
«این که یک تاریخ خراب را، یک تاریخ آلوده را، ما به پیغمبران نسبت بدهیم این بزرگ ترین ظلم به پیغمبران است. مثلا می گوییم خیلی خب تاریخ که این همه خرابی دارد این ها مربوط به پیغمبران است! این ها که آمدند، کارهایشان را هم کردند، همان چیزی را هم که می خواستند انجام شده و این است. خب اگر این است پس نظام دینی به درد چه می خورد؟!»
«بنابراین ما این همه فساد تاریخ را به خودشان نسبت می دهیم. به دور شدنشان از منطق الهی نسبت می دهیم. نه این که این ها را وارد حوزه ی پیغمبر بکنیم، به نام پیغمبر ثبت بکنیم. آن ها دنبال این هستند بگویند این ها عرضه نداشتند، همین است دین، بیش از این ازش ساخته نیست. من می گویم ائمه ما کجا ]مدیریت کردند[(امامت تکوینی را عرض نمی کنم من امامت تشریعی را هم نمی گویم، مدیریت یک بخشی از امامت تشریعی است).کجا این ها اتفاق افتاده است. امام رضا (علیه السلام) چه کار کردند؟ خب شما نگاه کنید تاریخ را. باید بگوییم ما، امام رضا آن چه را که می باید انجام می دادند نگذاشتند که انجام بدهند. این بد نیست، بعضی ها بد برداشت می کنند. فکر می کنند که اگر ما این را بگوییم مثلا خدایی ناکرده حضرت رضا (علیه السلام) مأموریتش را انجام نداده است. بابا مأموریتش را انجام نداده، نه این که نخواسته است، نگذاشتند که انجام بشود، نگذاشتند که انجام بشود، ما باید این را بگوییم. این است که نظام ما را، اندیشه الهی ما را، در محضر افکار جهان روشن می کند. این حرف را کی باید بزند؟ ما باید بزنیم که امروز مدیریت نظام جمهوری اسلامی بالاخره یک گوشه ایش هم دست ماست. ماها باید بگوییم این را، ما مسئول هستیم به دنیا جواب بدهیم. توجه داشته باشیم که ما مأموریتمان ارائه اندیشه های دینی و الهی است.»
ادامه دارد...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی