اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
اندر مظلومیت محمود احمدی نژاد و یاران سابق نادان
امروز ۲۸ تیرماه ۱۳۹۶ نامه ای از دکتر اکبر جباری منتشر شد (متن نامه:https://t.me/jabbariakbar/1112) که علی رغم مواضع هوادارانه سابق (ویا شاید هم، کنونی اش -!-) از دکتر محمود احمدی نژاد، در این نامه، مواضع جالب توجه و نسبتا مغایری در ارتباط با ایشان اتخاذ کرده است. البته این مواضع منفی سابقه قبلی نیز داشته است اما ظاهراً این نامه رنگ و بوی انتقادی رسمی تر و شدیدتری دارد.
در این نامه به طوری دو نکته ذکر گردیده از باب انتقاد که این حقیر قصد پاسخ گویی به آن ها را داشتم.
انتقاد اول ایشان مربوط به اینکه: شما امروز از کسانی انتقاد میکنید که اگرچه امروز در قوه قضاییه و بعضاً در دولت فعلی سمت دارند اما سابقا در دولت خود شما مشغول به وزارت بودند و اگر کسانی که امروز مورد انتقاد شمایند افرادی نالایق هستند در دولت شما چه میکردند ؟ و اساسا حضرت عالی که هیچ نیروی سالم و متعهد و لایقی در اختیار نداشتید با کدام منطق بر مسند ریاست تکیه زدید؟
و انتقاد دوم ایشان شامل این محتوا بود که : عزم شما برای بازگشت به مسند ریاست  در سال ۹۶ بر کدام منطق استوار بود وقتی هیچ کادر مجربی نداشتید و عدد یاران وفادار شما جز اندکی نبودند؟
اما پاسخ های این حقیر:
در پاسخ انتقاد اول باید عرض کنم: که دکتر جباری عزیز   کافیست نگاهی به تاریخ اسلام و حتی انقلاب خودمان بیاندازید. شما به خوبی می‌دانید که یاران امام (ره) در سال ۴۲ و در آغاز نهضت اسلامی هنوز در قنداق ها بودند ضمنا با منطق حضرت عالی، علی ع به هیچ عنوان نبایستی زعامت امت اسلامی را عهده دار میشدند چرا که اولا اگرچه نه همه ولی اکثریت اصحاب امام یا از همان ابتدای کار، نالایق و تحمیلی بودند (مانند شریح قاضی یا اشعث بن قیس) یا بعدها ریزش کردند و مخالف امام شدند (مانند طلحه و ابن ملجم مرادی) و ثانیا امام نهایتا بدست همین گروه دوم که مخالف نبودند اما مخالف شدند کشته شدند و از این واقعه آشفتگی سیاسی- معنوی  پیچیده ای بر سرتاسر جهان اسلام تسلط یافت (تهدمت والله ارکان الهدی). با منطق شما حضرت یا نباید از همان ابتدا زعیم میشدند یا دست کم در میانه راه بدلیل کثرت شهادت یا ریزش نیروهای کارآمد، بایستی افسار خلافت را به حال خود یا در دست دیگری رها می ساختند.
و اما در باب انتقاد دوم: گفته اید بر چه اساس عقلی در سال ۹۶ و با استفاده از کدام کادر اجرایی قصد بازگشت به صحنه سیاست را داشتید ؟ در جواب شما باید بگویم که چرا داوری ها، شفیعی کیاها، شریف زاده ها، بقایی ها، مشایی ها، تمدن ها، جوانفکرها، موسوی ها، الهام ها، ثمره هاشمی ها و... را دست کم گرفته اید؟ ضمن آنکه ظاهراً شما به جذب نیروی جوان از طریق همین بزرگوارانی که عرض کردم اعتقادی ندارید یا اینکه صدها نفری که پای معارف مجازی و غیر مجازی این بزرگواران در حال رشد و نمو اجتماعی اند را نمیبینید و شاید هم اساسا به جوان‌گرایی اعتقادی ندارید. در جواب من ، البته میدانم که خواهید گفت که مجلس در نهایت باید رای اعتماد دهد. و من در جواب شما می گویم ، اصلا بگذارید همه را رد کنند، آنگاه این بی شرمی بیش از همه، نمایانگر ظلم یک طایفه و فساد یک قوه می شد. قطعا این مسئله که اکثریت یک مجلسی با همه اعضای پیشنهادی رئیس جمهور منتخب قاطبه ملت مخالفت کند، رذالت ذاتی آن اکثریت را نمایان می سازد. همین مسئله برای درک مردم از کودتای سیاسی الیگارشی فاسد حاکم بر علیه خدمتگزاری دلسوز و به راه افتادن خیل عظیمی از مطالبات و سیل خروشانی از اعتراضات بر علیه ایشان کافیست. آیا به قدرت یک ملت ایمان ندارید؟ همین مردم اند که در نهایت بایستی طومار ظلم را در هم بپیچند و مسیر عدل و خدمت را باز کنند (... لیقوم الناس بالقسط...). 
اگر به مواردی که عرض کردم اعتقادی ندارید پس بدانید که به گفتمان متعالی بهار هیچ معتقد نبوده و اگر چنانچه هنوز اصرار بر یاری محمود احمدی نژاد دارید قطعا در حکم یاران نادانی خواهید بود  که مسیر تحقق آرمان های گفتمان انقلاب اسلامی را همواره سد میکنند...
والسلام علی من اتبع المهدی... 
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۴/۲۸
محمد رضا زارعی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی