اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

با سلام

می دانم که وقتِ ولادت و شادی اهل بیت، چندان زمان مناسبی برای بازگویی مصائب ایشان نیست اما از آنجا که لازم است همواره معرفت انسان نسبت به دلایل و حوادث تاریخ صدر اسلام افزون گردد چرا که عبرت گرفتن از تاریخ برای اعتلا بخشی به حکومت اسلامی در هر زمان و رفع موانع پیشرفت اسلام در طول مسیر تاریخی حکومت اسلامی، لازم و ضروری است-  بر خود لازم دانستم تا در این برهه، به بهانه ورق زدن برگی از تاریخ اسلام، به ذکر نکاتی پیرامون ضرورت مذکوره نیز بپردازم.

از این رو ضمن عرض تبریک به مناسب این عید، شما را به مطالعه این مقال دعوت می نمایم.

باشد که کمکی به پیشبرد اهداف اسلام کرده باشم.

به امید گوشه چشمی از امام مجتبی علیه السلام روحی فداه

*******************************************************************

                                     {عوامل وحدت شکن}

*پیشگفتار

از ویژگی های ممتاز جبهه حق، همیشه در اقلیت بودن آن بوده است و این خصلت هنگامی بیشتر رخ می نمایاند که در میان اصحاب حق نیز-در اثر تبلیغات سوء بدخواهان داخلی و خارجی- اختلاف درافتد. اینجاست که تشخیص حق واقعی دشوار می شود و خواص اهل حق که تا چندی پیش اتفاق نظر و همبستگی بالایی با هم داشتند و یکدیگر را از هم جدا نمی پنداشتند، دسته دسته شده و هرکدامشان خود را حق گرای واقعی معرفی می کنند و وزمینه استیلای باطل بر امّت را فراهم نموده و به جز یک دسته که حقیقاً حق با اوست، بقیه، نا خواسته، مهره و عامل سیاسی جبهه باطل در میان امت می شوند.

*گفتار

این حقیر (سپهر راهی)، قبلا ذیل عنوانِ «تراژدی تفرقه» که مطلبی بر گرفته از نوشتارِ «وحدت، خاری در چشم دشمنان» و منتشر شده در وبلاگ خود این حقیر (http://www.nabtarineslam.blog.ir) است، نمونه هایی ازاین اختلاف ها را در تاریخ اسلام ذکر کرده و ریشه ها و کم وکیف مشترکِ همه آن نمونه ها را مختصراً شرح داده ام. لذا اینجا از بازگویی آنها خودداری می کنم چرا که رویکرد بحث پیش رو اندکی متفاوت است.

اما، به اصل مطلب برگردیم. سخنان گهرباری از مقای شامخ ولایت، در این کلیپ (+) آورده شده است و نیز در سخنرانی ایشان در این تاریخ (+) مطالبی عنوان شده است که با دقت و غور در آنها  تاکید بر دو مسأله بیش از بقیه به چشم می خورد. یکی مسئله «فریب خوردن خواص جبهه حق» و دیگر «لزوم وجود هوشیاری در تشخیص حق» است. همانطور که در این دو منبع ملاحظه نمودید، به «عدم  وجود تحلیل سیاسی» به عنوان یک عامل در مسئله «فریب خوردن» اشاره شده است. در این مقال سعی دارم توجه شما را به طور خاص به این سخنان ایشان (+) معطوف کنم که رهبری عزیز در آن، عامل بسیار مهم دیگری را برای این مسئله نقل می کند. با توجه به اینکه فجایع زمان امام حسن و نیز مصائبی که بر مولی الموحدین در طول دوران حکمرانیشان بر ایشان تحمیل شده است، عمدتا مسائلی وحدت شکن بوده اند و با توجه به اینکه در این سخنرانی رهبری عزیز نیز صحبت از «وحدت» کرده اند، در این سخنرانی، «اسارت در چنگال  هوای نفس» عامل دیگری است که به عنوان مبنا واساس فریب خودگی خواص جبهه حق معرفی میشود.

حقیقت آن است، علم حتی از نوع الهی اش نیز می تواند مایه حجاب نفس باشد. حتی علم توحید. بلی، حتی علم توحید، اگر به ایمان قلبی منجر نشود و در مرحله اعتقاد عقلی بماند. علمی که به قلب راه نیابد بلاشک زمینه عملی واقعی خود را پیدا نخواهد کرد و در حد علم بلا عمل می ماند و حجاب نفس را بیش از پیش افزون می کند. حجاب نفس خود زمینه خودبرتربینی ها و خود بصیرپنداریها را فراهم می کند که این خود، چیزی جز اسارت درهوای نفس نیست. (درباب حجاب نفس و کم و کیف آن، رجوع شود به کتاب «شرح جنود عقل و جهل» امام راحل.) با توجه به این مسئله، بایستی گفت: «هرچند ضعف تحلیل سیاسی، موجد فریب است اما مسئله هوای نفس ، نقش ِتعمیقِ فریب (تاحدی که به یک باور قلبی به جای آنچه که حقیقت است، مبدل می شود) را بازی می کند».لذا اگر می بینیم برخی علما در تاریخ اسلام در دفاع از حقّ حقیقی دچار لغزش شده اند تنها به این دلیل بوده است که پس از ضعف تحلیل سیاسی ، هوای نفس، اجازه مشاهده حقیقت را در فضای غبارآلودِ التقاطِ حق و باطل (شرایط فتنه گون) به ایشان نداده بود، لذاست که یا کاملا منحرف شدند و یا زمانی پی به اشتباه خود بردند که کار از کار گذشته بود.

*گفتار آخر

بنده حقیر ابدا قصد موضع گیری سیاسی بدان معنا که برخی دوستان در نظر دارند ندارم اما خواستم این مطلب را برسانم که شناخت حق حقیقی در فضای غبارآلود 5-6 سال گذشته که همچنان با تمرکز بر تخریب یک دسته خاص توسط دسته های دیگرِ حق (!) و باطل به پیش می رود، جز با درک حقیقت  و اهمیت این مسئله که چرا رهبر انقلاب اسلامی در تاریخ مذکور (3مرداد88)، جنجال پیش آمده در چند روز قبل از آن را ذیل بحث «وحدت» و «فریب خوردگی خواص»، آن هم کاملا و صریحاً بر خلاف  نظر بسیاری از چهره های بزرگ مذهبی ، مطرح و تحلیل می کنند امکان پذیر نیست.

مهم است بدانیم و بفهمیم که  رهبر گرانقدر انقلاب اسلامی در تحلیل مذکوره، تمرکز و مخاطب حرفشان را بعد از خواص جبهه باطل (+)، خواص اهل حق قرار می دهدند (+). این نشود که فضای غبارآلودِ ایجاد شده تحت فشارِ هواهای نفسانیِ آقایان، همچنان باقی بماند و حتی به سطوح بالاتر (به طور خاص، جایگاه ولایت)، مشابه این قضیه (+) کشیده و مصائب  زمان علی بن ابیطالب و حسن بن علی (علیهما السلام) تکرار شود؟ چرا که از اهل باطل، انتظاری نیست و هرآنچه مد نظر است از جبهه حق مورد انتظار است...!!!

نگارش فوق تنظیم شده است بر اساس تحلیلی از:مجموع اقوال درج شده از مقام معظم رهبری در متن

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۴/۱۰
محمد رضا زارعی

امام حسن

عوامل وحدت شکن

نظرات  (۲)

۱۰ تیر ۹۴ ، ۲۱:۱۱ فرشاد اشتری
خیلی قشنگ بود... مخصوصاً عکس.. کار خودته طراحیش؟
پاسخ:
سلام داداش عزیزم
نه کار خودم نیست
من بلد نیستم از این کارا بکنم
مگه اینکه خودت منت سرم بذاری یادم بدی
خیلی دوست دارم یاد بگیرم
سلام دوست خوبم. وبلاگ واقعا خوبی داری. اینو جدی میگم. امیدوارم همینطور به کارت ادامه بدی [گل]
اگر دوست داشتی بنر یا لوگو برای وبلاگت داشته باشی یا کارت ویزیت و یا اینکه قالب اختصاصی برای وبلاگت داشته باشی به من سر بزن یا باهام تماس بگیر.
www.designy.mihanblog.com
آیدی یاهو : mr.en75
شماره : 09373468621

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی