اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
  • ۱۲ دی ۹۸، ۱۷:۵۷ - امید شمس آذر
    احسنت!

به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری  و جهت تنویر افکار عمومی

مطلب زیر تقدیم می گردد:

شگرد های سیاسی دولت  یازدهم
پنهانکاری های سیاسی
در علم سیاست از چند مدل پنهانکاری سیاسی نامبرده شده است. یکی، پنهان کردن یک هدف سیاسی در پشت یک هدف غیر سیاسی –اعم از اقتصادی، فرهنگی و...-. این شگرد مخصوص نظامهایی است که علناً به تحمیل ایدئولوژی خود به متن مردم، تمایل دارند. دوم، پنهان کردن هدف سیاسی اصلی، در پشت یک هدف سیاسی شریف تر و مقبول. هر دو مدل پنهانکاری اساساً بر فریبکاری استوار اند.
پنهانکاری های کلی دولت فعلی
بر همین اساس قصد داریم تا برخی تحرکات سیاسی دولت فعلی را تحلیل نماییم.
یکی از اهداف سیاسی دولت تا کنون مبارزه با انقلابیگرایان و در اصل تضعیف بنیّه و قدرت سیلسی آنها بوده است که در هشت سال ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد تکوین یافته بود. این مبارزه در قالب «مبارزه با افراطی گری سیاسی» که یک هدف سیاسی شریف تر است صورت گرفته است. پس اصل هدف دولت، تضعیف انقلابیگرایان بوده است اما دولت، آن را در قالب هدف سیاسی شریف تر، -مبارزه با افراطی گری- پوشش داده است.
یکی دیگر از اهداف دولت، جلب همکاریهای بین لمللی هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ سیاسی بوده است که در واقع در ادامه گفتمان «تنش زدایی سیاسیِ» دولت اصلاحات قرار دارد. مذاکرات هسته و اصرار بر برجام 2 و 3 و... در زمره همین تنش زدایی ها بوده است. این هدف سیاسی در پوشش گفتمان «بهبود معیشت» صورت گرفته است و جالب است که حجم انبوه و فشرده مذاکرات تا کنون هیچ تأثیر چشمگیری بر بهبود معیشت نداشته است. البته درست است که تحریمها، معیشت ایرانیان را به مخاطره انداخت اما بد عهدی ذاتی جبهه دشمن همواره مورد تاکید سیاستمداران واقع بین کشور بود که متاسفانه دولت به آن وقعی ننهاد. در اینجا یک هدف سیاسی –تنش زدایی سیاسی- در قالب یک هدف غیر سیاسی –بهبود معیشت- پوشش داده شد.
تا اینجا، پر واضح است که در عین ناباوری، دولت از هر دو شیوه پنهانکاری استفاده کرده است. این مسئله به خصلت زورمدارانه دولت بر می گردد و بیش از همه به اینکه، دموکراسی، با حجم عظیم تبلیغاتی که در سرتاسر جهان به نفع آن صورت می گیرد، عملاً و ماهیّتاً به دیکتاتوری ختم می شود.
اعتدال، پوششی برای اهداف سیاسی و غیر سیاسی دولت
بحث دیگری باید مطرح بشود و لازم است که در آن دقت لازم صورت پذیرد مسئله «شعار اعتدال» است که از همان ایام تبلیغات انتخاباتی سال 92، شعار اصلی و کلی دولت بود در حالی که دو پنهانکاری بزرگ توسط آن انجام شد.
پنهان کاری اول، مربوط به داشتن دولتی بدون تنش در مواجهه با گروها ، احزاب و جریانات صاحب نفوذ در کشور است. این هدف در قالب شعار «بر قراری اعتدال سیاسی» -هدف سیاسی شریف تر- پیگیری شد. آنجا که دولت تدبیر و امید، تجربه دولت دهم را پیش روی خود قرار داد و با فراهم آوردن فضا برای هریک از جریانات مذکور، ترکیب کابینه را بر اساس همکاری و تعادل سیاسی میان همه آنها، تنظیم کرد. شعار«کابینه فراجناحی»، از خرده گفتمان های همین گفتمان «اعتدالِ» دولت یازدهم بود.
تا اینجای کار، این پنهانکاری، یک پنهانکاری نسبتاً عادی است اما یکی از نوآوری های دولت یازدهم در این است که در قالب هدف «برقراری اعتدال»، حذف «گفتمان عدالت»، که اساساً و ذاتاً یک گفتمان غیر سیاسی و بیشتر اقتصادی است را، پوشش داد، آنجا ریاست محترم جمهور در تبلیغات تلویزیونی خود اذعان کرد: «عدالت از اعتدال می گذرد». و اینکه یک هدف غیر سیاسی در قالب یک هدف سیاسی پنهان شود اساساً هنری (!) است که از دست هر کسی بر نمی آید...
نگارش تحلیلی فوق تنظیم شده است بر اساس تحلیلی تلفیقی از:
الف) عملکرد دولت یازدهم در طی سه سال
ب) کتاب «اصول علم سیاست» اثر «موریس دوورژه»
ج) تحلیل های شخصی شخص نویسنده

**********************

پینوشت: مطلب فوق جهت آماده سازی اذهان در انتخابات پیش رو نوشته شده است ضمن اینکه این حقیر امیدوارم به هدف خود رسیده باشم تا ساعاتی دیگر مطلب دیگری نیز در حوزه مسایل سیاسی - انتخاباتی منتشر خواهم کرد باشد تا مورد عنایت مخاطبین این وبلاگ قرار گرفته و به نحو شایسته ای موثر واقع گردد.

منتظر باشید...


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۲/۲۸
محمد رضا زارعی

دولت یازدهم

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی