اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
۱۶ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۴۵

به بهانه 14 خرداد(1)...{دولت احمدی نژاد، تجلی تام و تمام تفکر ناب حضرت روح الله (ره)}

«در این سالهائی که دولت نهم و دولت دهم بر سر کار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهای انقلاب و چیزهائی که امام به آن توصیه میکردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم، خوشبختانه کاملاً برجسته شده »، این سخن همان رهبر فرزانه ایست که امروز بالاتر از او کسی در درک و فهم مفاهیم کلیدی مکتب روح الله وجود ندارد. رهبر فرزانه و شاگرد صالحی که در تطبیق رفتار و منش هیچ یک از مسئولان جمهوری اسلامی با اصول اعتقادی استاد عظیم الشانش، روح الله الموسوی الخمینی،  خطا نمی کند.

و روز گذشته 14خرداد94 از زبان این فرزانه اصولی ازاصول مذکوره بیان شدکه بلاشک غالب آنها، اشتراکات عمیق و بسیارنزدیکی با نقاط قوت عنوان شده از سمت ایشان درباره منش عملکردی دُوَل مذکوره (نهم و دهم) داشت و ما بر آن شدیم تا به تحلیل و تطبیق آنها بپردازیم باشد تا مشت محکمی باشد بر دهان یاوه گویان منتقد نما...

اصولی که روز گذشته از زبان مبارک رهبر انقلاب عنوان شدند توسط خود ایشان تحت عناوینی دسته بندی شدند اما ما جز به جز به تطبیق آنها با نقاط قوت مذکوره نمی پردازیم  بلکه به طور تحلیل محتوایی و در متن ِ متن به این مقوله خواهیم پرداخت.

یکی از مسائلی که در باب نقاط قوت دولت نهم و دهم عنوان شده اند مربوط است به دیدار رهبر انقلاب با هیئت دولت در تاریخ 2شهریور91 که چند اصل را همزمان در بردارند که روز گذشته در کلام رهبری عنوان شدند و آنها عبارتند از: « اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی»، « اعتقاد به استقلال ملی و رد سلطه پذیری» که هر 4 شاخص در این گفتار قابل تشخیص اند: « مسئله‌‌ی دیپلماسی انقلاب هم بشدت مهم است، که این هم مجال نیست درباره‌‌اش مطلب مفصلی عرض کنیم. به نظر من در زمینه‌‌ی دیپلماسی، فعالیتهای خوبی دارد انجام میگیرد. دیپلماسی ما باید با روحیه‌‌ی انقلاب همراه باشد - یعنی اسلام انقلابی - این است که به ما بُرش میدهد. امروز ملتهای منطقه از جمهوری اسلامی خوششان می‌‌آید، به خاطر موضع مستقل اسلامیِ شجاعانه‌‌اش؛ این باید محفوظ باشد. در جاهای مختلف دنیا، مردم از مسئولان جمهوری اسلامی که این شجاعت را، این استقلال را، این نترسی را بیشتر بروز میدهند، بیشتر خوششان می‌‌آید. خب، این نشانه‌‌ی این است که راه این است. دیپلماسی ما باید در این جهت باشد؛ که خب، خوشبختانه دوستان زحمتهای زیادی میکشند. »

در اینجا در واقع رهبر انقلاب با تاکید بر معرفی آن مدل اسلامی که مبنای عملی دولت وقت بوده است، هرگونه وابستگی دولتمردان سابق به اسلام امریکایی را نفی کرده اند. ضمن اینکه ایشان با اشاره به موضع گیری مستقل  مسئولان، هرگونه وابستگی  که منافی چنین عملی باشد (نفی سلطه استکبار) را نفی کرده اند.

اصولِ  « حمایت از محرومان و مستضعفان» و «مخالفت با خوی کاخ‌نشینی» نیز ترتیبا در سخنان زیر انعکاس داشته اند: « در طول این چند سال در کشور کارهای وسیع عمرانی انجام گرفته؛ بخصوص در مناطق دوردست، در بخشهای مختلف؛ اینها واقعاً کارهای مهمی است؛ این یک رویکرد بسیار مهمی در حرکت دولت است» عنوان شده در دیدار با هیئت دولت سال 91- ، « و اعراض از آسایش ها و آسودگی ها و امتیازاتی که معمولا مسئولان در دنیا دارند استراحت می کنند تفریح می کنند امتیاز میگیرند اینها را نخواستن ندیدن طلب نکردن امتیاز بزرگی است که این دولت به حمدالله از این امتیاز برخورداربود» مطرح شده در دیدار با هیئت دولت سال 92-

و اما می پردازیم به اصل« مخالفت صریح با جبهه‌ی قلدران بین المللی و مستکبران » که با این نقطه قوت عنوان شده در سال 91 تطابق ضمنی دارد: « خب، اگر چنانچه در این شرائط، یک ایرانِ بی دردسرِ بی‌دغدغه اینجا وجود داشته باشد، با همین شعارهائی که دارد، با همین کارهائی که دارد میکند، با همین پیشرفتی که محسوس است، از آن کشورها بیایند ببینند کارخانه‌‌ها را، دانشگاه‌‌ها را، مراکز تحقیقاتی را، وضع زندگی مردم را، بازارهای پر از اجناس را، دولت بیدردسر را، بدیهی و طبیعی است که آنها میگویند الگوی خوب همین است. میخواهند این نشود. میخواهند این الگوشدن جمهوری اسلامی نباشد. یعنی برای جمهوری اسلامی دردسرهائی به وجود بیاورند، تا آن کشورهائی که تحولی در آنها رخ داده و وارد مرحله‌‌ی جدیدی شده‌‌اند، برای ادامه‌‌ی راه، این را الگو قرار ندهند. حالا البته بعضیها در روزنامه، در سایت، در تریبونهای گوناگون مطالبی منتشر میکنند؛ اینکه چرا ما در دنیا دشمن‌‌تراشی کردیم که اینقدر با ما دشمنی کنند! به نظر من اینها حرفبافی است. آنچه که گفته میشود، متکی به یک تحلیل درست نیست. نه، دشمنیها خیلی طبیعی است. وقتی که امام بزرگوار بود، دشمنیها زیاد بود؛ برای خاطر مواضع قاطع امام. هرچه مواضع ما ضعیف‌‌تر شود و عقب‌‌نشینی کنیم، آنها طبعاً چهره‌‌شان بظاهر متبسم‌‌تر میشود. البته جلو میآیند. یعنی چهره را متبسم میکنند، برای اینکه بتوانند جلو بیایند، مناطق را تصرف کنند و ما را از پیشرفت هدفهامان باز بدارند. هرچه ما در حرکت خودمان جدیتر و مصمم‌‌تر باشیم، آنها ناراحت میشوند و چهره‌‌شان عبوس میشود. البته تا حالا در این سی و سه سال آنها نتوانستند ما را متوقف کنند، بعد از این هم ان‌‌شاءالله نخواهند توانست. بنابراین خوشبختانه وضعیت کشور اینجوری است. البته گرفتاریهائی هست، ضعفهائی هست، مشکلاتی هست، که باید به آنها هم توجه کنیم؛ لیکن مجموعاً وقتی انسان نگاه میکند، حرکت کشور، حرکت رو به پیشرفتی است.»

مسئله دیگر اصولی است که با امثال این نقطه قوتها همخوانی دارد: « کشور ظرفیتهای خوبی دارد، توانهای خوبی دارد؛ هم در درون دولت ظرفیتهای بالائی هست، هم در بیرون دولت. من می‌‌بینم گاهی اوقات بعضی از مسئولین بخشها، از افرادی که خارج از تشکیلات دولتند، کمک فکری میگیرند؛ این کار خوبی است؛ این را توسعه بدهید، از این ظرفیت استفاده کنید. افرادی هستند که دلسوزانه و با علاقه و شوق حاضرند در کنار دولت باشند و با دولت همکاری کنند؛ از نیروهای اینها استفاده شود؛ اینها جزو ظرفیتهای کشورند. در درون دولت هم خوشبختانه ظرفیتها زیاد است. » عنوان شده در دیدار با هیئت دولت سال 91- و آن اصول، «اعتقاد به اراده مردم و نیروی مردم» و «مخالفت با تمرکزهای دولتی» اند.

همین طور است تطابق این نقطه قوتها، «خوشبختانه کشور در ادبیاتِ برخورد با دنیای زورگوی مستکبر و غربی هم پیشرفتهای خوبی داشته است. امروز مسئولین کشور ما در پشت میز مذاکرات گوناگون، در تریبونهای گوناگون، وقتی حرف میزنند، حرفهای پخته، جامع، جالب و درست زده میشود» -عنوان شده در دیدار با نخبگان و مسئولان استان خراسان شمالی در سال 91- و «این دولت این شعارها را مطرح کرد، برجسته کرد، سر دست گرفت، به آنها افتخار کرد؛ در مجامع جهانى، احساس شرم از انگیزه‌هاى انقلابى و از اهداف انقلابى و از شیوه‌هاى انقلابى نکرد؛ این خیلى کار بزرگى بود»-مطرح شده در دیدار با هیئت دولت سال92- با این اصل، «تکیه بر وحدت ملی».

 دو نقطه قوت عنوان شده، نشان ازتایید سخنان رئیس جمهور وقت در سازمان ملل توسط مقام عظمی ولایت دارد. نگاهی گذرا به سخنان رئیس جمهور وقت در سازمان ملل در سال 91 کاملا نشان می دهد که ایشان در پی القای وحدتی بین المللی در میان همه مذاهب و فرق گوناگون جهت تحقق آرمانهای مهدوی در سرتاسر جهان بوده و هستند. طبیعی است کسی که نگاهی در مقیاسی جهانی به مسئله وحدت دارد نمی تواند عمل و منشش منافی وحدت ملی (در همان راستا یعنی، تحقق آرمانهای مهدوی و برقراری نظم مهدوی در جهان) باشد.

و نکته آخری که به ذهن این حقیر رسید این نقطه قوت ا ست : « شعارهای دولت نهم و دهم شعارهائی بود و هست که این شعارها برای مردم مؤمن ما جاذبه دارد؛ مثلاً عدالتخواهی، یا استکبارستیزی، یا ساده‌زیستی و مقابله‌ی با منش اشرافی‌گری، یا مقابله‌ی با ویژه‌خواری و سوء استفاده‌ی از ارتباطات در مسائل اقتصادی و غیر اقتصادی، یا خدمت‌رسانی صادقانه.»-عنوان شده در دیدار با هیئت دولت سال 90- که اشاره رهبر انقلاب به روحیه استکبارستیزی در دولت وقت نشان از « بی‌اعتمادی به قدرتهای مستکبر و زورگوی جهانی» دارد طبیعی است که مبنای چنین روحیه ای  صفتی است که از زبان ایشان نیز به عنوان اصلی دیگراز اصول فکری امام راحل عنوان شدند، یعنی: « اعتماد به وعده‌ی الهی».

کار تطبیقی مذکور به اتمام رسید اما توجه شما مخاطبان عزیز ا جلب می نمایم به این نکته مهم که تمامی نکات فوق الذکرعامدانه با تمرکز بر سخنان رهبری از سال 90 تا 92 عنوان شدند (به دلیل شرایط خاصی که از سال 90 به بعد تحت تاثیر جو رسانه ای بر دولت وقت حاکم شد) تا بهانه دیگری در دست یاوه گویان باقی نماند.

مستدام باشید

و السلام

متن فوق بر اساس سفارش دوست خوبم جناب آقای محمد دشتی از مسئولین سایت "میدان 72" در تاریخ 14 خرداد 94 جهت انتشار بر روی سایت مذکور، تنظیم شد فلذا ، انتشار این مطلب در وبلاگ شخصی این حقیر، تا این ساعت به تاخیر افتاد. متنی که در سایت، مشهود است تلخیصی است از نوشته فوق.(متن فوق، کامل تر از متنی است که در سایت "میدان 72"منتشر شده است.)

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی