اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۸ مطلب در فروردين ۱۳۹۳ ثبت شده است

روز پیش بود که رهبر انقلاب در جمع بانوان فرمودند:""عدالت همیشه حق است، اما برابری گاه «حق» است و گاه «باطل»

همین جمله کافی بود تا در حق بودنِ تقسیم برابر پول در میان اقشار مختلف جامعه که اساس قانون هدفمندسازی

یارانه هاست تردید کنم...

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۳ ، ۲۱:۰۴
محمد رضا زارعی

حق چیست؟ باطل کدام است؟ مسئله این است که وقتی دوباطل که اصول مهم و روشن انسانی و الهی را قبول ندارند با هم درگیر می شوند و یا وقتی یک حق که این اصول را قبول دارد با یک باطل که اصول مذکور را قبول ندارد در می آویزد...

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۳ ، ۲۰:۳۷
محمد رضا زارعی
۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ فروردين ۹۳ ، ۱۳:۱۲
محمد رضا زارعی

ولایت مداری، ملاک دارد، ملاکش هم در نهج البلاغه آمده است. این نیست که همین طوری یکی بیاید بگوید من طرفدار ولایتم. ولایت مدار کسی است که برای اعتلای کشور و خدمت به ملت، سر از پا نشناسد. خستگی برایش مفهومی نداشته باشد. در برابر بد و بیراه هایی که به او می گویند از پا نایستد.

-محمود احمدی نژاد، در جلسه دیدار با علما و روحانیون من باب پاسخ گویی به شبهات مطرح شده پیرامون دولتش، سال 90-

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ فروردين ۹۳ ، ۲۰:۵۶
محمد رضا زارعی

الف) تعریف صحیح دشمن:

هر عملی جهاد نیست.جهاد در برابر یک خصم تعریف می شود. خصم، دشمن، باید تعریف شده باشد از قبل. حالا یک زمانی این جهادی که داریم می گوییم، نظامی بود با اسلحه و ابزار نظامی کار پیش می رفت، الآن کار، کار علمی است. دشمنمان هم، همه کسانی اند که در داخل و خارج با این مسئله خصمانه برخورد می کنند.

-رهبری، در دیدار با اعضاء هیئت رزمندگان اسلام تهران،‌آبان 92-

ب) صیغل دادن باطن:

البته عبارت "تولید علم" یا "تولید علمی" هم عبارت زیباییست اما به شخصه بنده با این عبارت مخالفم. به نظر من باید عبارت "دریافت علمی" را باید جایگزین آن کنیم. دریافت علوم از منشاء علوم،‌یعنی از بالا. باید آنقدر نفس انسان و باطنش صیغل داده شود تا زمینه و ظرفیت دریافت علوم را پیدا کند. این به خصوص درباره علوم انسانی ، بسیار صادق است. قرن هاست با یک سری علوم مسمومِ از خود ساخته،دارند سر بشریت را کلاه می گذارند. علم باید در جهت کمال بشر و در جهت بروز استعدادهای انسانی عمل کند نه در راستای به زنجیر کشیدنِ فطرت بشر، برای حاصل شدن مطامع عده ای شیطان سیرت در جهان. دریافت علمی، عزیزان من این است. انگیزه اصلی برای این دریافت باید الهی باشد، برآمده از فطرت پاک الهی و معنوی انسان ها. و این به عهده شماهاست. اول باید نفس خودتان را آماده آن کنید. 
-محمود احمدی نژاد، 6 آبان 91 در جمع نخبگان دانشجویی-

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ فروردين ۹۳ ، ۱۰:۴۰
محمد رضا زارعی