اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه

مبارزه، علم است(سخن کلیدی رهبری در دیدار خصوصی با دست اندرکاران خبرگزاری ایرنا در سال 73)

اسلام ناب--توحید کلمه
با سلام
کومونیست ها حرفهای بی ربط زیاد دارند،‌اما این یک جمله شان حرف درستی است که می گفتند:"مبارزه علم است." یعنی اول باید دوست و دشمن را درست شناخت، جبهه آنها را از هم تفکیک کرد،‌سپس مبارزه را آغاز کرد.(کلیدی ترین جمله رهبری در دیدار خصوصی با دست اندر کاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 73)
برای تشریح جمله بالا که رهبری عزیز از کومونیست ها آن را نقل کرده و همچنین جهت تعریف فلسفه وجودی این وبلاگ اشاره می کنم به گفتار زیر از معظم له در سال 88:
اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید که آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف یک قسمتی است که آنجا، دوستان مجتمع اند نه دشمنان
***
و اما درباره محتویات این وبلاگ و مقالات و مطالب آن باید این نکته را متذکر شوم کلیه مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید قالبا با ذکر منابعی همراه شده اما اساس و شالوده همه شان مبتنی بر برداشت های شخصی و تحلیلهای شخصی خود این حقیر می باشد. و لذا باید عنایت داشته باشید مطالب و مقالات نگارش شده در این فضا، ابداً و اصلا به صورت کپی-پیست از سایت ها و کتب مختلف نیست و ذکر منبع در ذیل مطالب این وبلاگ برای این است تا بدانید جرقه نوشتن مقالات مذکور از کجا در ذهن این حقیر زده شده است، فقط همین!!!
شادی روح شهدا، امام شهدا، صلوات....
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۳۴ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است

دولت بهار / روز جمعه بیت وششم مهرماه 1392اختتامیه جشنواره فرهنگی – هنری آمریکای لاتین در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. در این جشنواره که به همت سفارت ونزوئلا و به مناسبت روز ملی مقاوت بومیان آمریکای لاتین برگزار شد شهروندان تهرانی به مدت یک هفته فرصتی یافتند برای آشنایی با موسیقی، فرهنگ بومی، تاریخ مبارزات سیاسی و تئاتر آمریکای لاتین. این جشنواره با استقبال قابل توجه شهروندان تهرانی مواجه شد. این جشنواره همچنین به پاتوقی برای گرد هم آمدن دوستداران انقلاب بولیواری تبدیل شد. در این جشنواره خبرنگار دولت بهار فرصتی برای گفت و گو با آقای «امه‌نوتب زمبرانو» سفیر ونزوئلا در جمهوری اسلامی ایران بدست آورد. متن این مصاحبه را در ادامه از نظر می گذرانید:


همزمانی به قدرت رسیدن احمدی نژاد و هوگو چاوز به عنوان دو چهره  ضدامپریالیستی، جبهه عدالت خواهان جهان ابعاد جدیدی پیدا کرد. امروز اما هیچ یک از این دو در قدرت حضور ندارند. در چنین شرایطی آینده جریان عدالت خواهی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عدالتخواهی و مبارزه با امپریالیسم آمریکا موجی است که تازه آغاز شده است. ممکن است رهبران عدالتخواه به هر دلیلی در قدرت نمانند اما مبارزات ما باید از طریق حرکت های اجتماعی ادامه پیدا کند. باید حرکت صلح آمیز علیه امپریالیسم را به که تازگی آغاز شده است از طریق فعالیت های اجتماعی و مدنی توسعه دهیم. من به شما می گویم که آرمان های محمود احمدی نژاد و هوگو چاوز با سرعتی بیش از پیش جلو خواهد رفت.

فکر می کنید فقدان چاوز آسیبی به حرکت ضد امپریالیستی ملت های امریکای لاتین وارد می کند؟
اقدامات  چاوز آنقدر موثر و درخشان بود که هیچ وقت نتایج آن از بین نخواهد رفت. موج ضد امپریالیستی در آمریکای لاتین وارد مرحله ای شده که حتی فقدان چاوز هم به آن آسیبی نمی رساند. امروز غاطبه مردم ونزوئلا و سایر کشورهای آمریکای لاتین با تمام چیزهایی که آقای چاوز مخالف بوده است مخالفند.

نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک در ماه گذشته را مشاهده کردیم. دیدیم در نشست سازمان ملل نمایندگان کشورهای ایران، ونزوئلا، روسیه، برزیل و چین چه مواضعی اتخاذ کردند. روسای این دولت ها نماینده ملت هایشان بودند و نشان دادند خواهان صلح هستند و می خواهند در مقابل امریکا بایستند. این همان ایده ای بود که آقای چاوز به دنبالش بود. اگر چه او در میان ما نیست اما آرمان های او در جهان همچنان با قوت به پیش می رود.

آیا مردم ونزوئلا با همان کیفیتی که از چاوز حمایت می کردند، از نیکلاس مادورو نیز پشتیبانی می کنند؟
صد در صد همین طور است. ما در انتخابات چهارده آوریل این مسئله را ثابت کردیم. رئیس جمهور نیکلاس مادرو گفت که من یکی از پسران چاوز هستم. مطمئن باشید تمام آرمان هایی که هوگو چاوز داشت را مادرو با جان و دل پیش خواهد برد.
تمام ایده هایی که چاوز برای سرزمین ونزوئلا در نظر داشت و تمام آن ماموریتی که در ذهن رئیس جمهور فقید ما برای پیشرفت جامعه ونزوئلا بود، حتی برنامه هایی که او برای امریکای جنوبی و کشورهای آلبا و اوناسور (اتحادیه کشور‌های آمریکای جنوبی) داشت، فراتر از دخالت قدرت های امپریالیستی در حال پیشرفت است.
در این زمینه  ایران و روسیه نقش موثری دارد، همینطور چین و هند. ما می دانیم جسم  چاوز در بین ما نیست اما ایده ها و آرمان هایش از همیشه زنده تر است. ما این راه را ادامه می دهیم، شما هم ادامه خواهید داد!

آیا ونزوئلا همچنان متعهد به آرمان زمینه سازی برای بازگشت مهدی (عج) و مسیح خواهد بود؟ 
آقای چاوز اعتقاد خیلی قوی به بازگشت رهبران آسمانی داشت. پس ما هم همین اعتقاد را داریم. ما باور داریم برای اینکه عدالت جهانی بر قرار شود یک روز رهبران آسمانی بازخوهند گشت. عقیده مردم ونزوئلا این است. من سالهاست که منتظر بازگشت مسیح هستم.

آقای چاوز بین مستضعفین ایران محبوب هستند و انقلابیون ایران او را به عنوان یک نماد می شناسند. وضعیت رهبران انقلابی ایران مثل آیت الله امام خامنه ای و دکتر احمدی نژاد در ونزوئلا چگونه است؟
آقای چاوز نه تنها عاشق مستضعفین بود بلکه عاشق همه مردم ایران بود. مردم ونزوئلا هم عاشق آیت الله خامنه ای و احمدی نژاد هستند. رسانه های گروهی ونزوئلا به همه مردم، قدرت ایران و رهبران ایرانی را نشان داده اند. پدر و مادر من خیلی سال پیش آیت الله خمینی را به من معرفی کردند و به من یاد دادند که به ایشان اعتقاد داشته باشم.

ما طی چهارده سال اخیر سعی کردیم فاصله هایی که بین ما ایجاد کرده بودند را از بین ببریم و رابطه ای صمیمانه ای بین دوملت ایجاد کنیم. من مطمئن هستم کارشکنی هایی که دشمنان ایران و ونزوئلا انجام می دهند به هیچ نتیجه ای منتهی نخواهد شد. دو ملت ایران و نزوئلا نشان دادند در برابر امپریالیسم ایستاده اند. امروز زمان آن رسیده است تا حرکت قهرمانانه ملت ها آغاز شود. امروز زمان آن فرا رسیده است که ملت ایران به جایگاهی که لیاقتش را دارد برسد. اروپا و امریکا باید در برابر وضعیت موجود پاسخگو باشند. مطمئن باشید اسرائیل هم از تصمیمات خصمانه خود عقب خواهد نشست. مطمئن باشید پیروزی را با روش دیپلماسی جشن خواهیم گرفت.
پیام آقای احمدی نژاد در به مناسبت درگذشت هوگو چاوز را خوانید؟
بله. این پیام فوق العاده بود ...

آقای احمدی نژاد اظهار کردند چاوز به همراه مسیح (ع) باز خواهد گشت...
حقیقت دارد! مسیح قطعا (ع) باز خواهد گشت. من معتقد هستم در آن زمان مردم در یک کفه ترازو قرار می گیرند. آن موقع کسانی که واقعا خوب نبودند از بین می روند و کسانی که قبلا خوب بودند بالا می روند و برای همیشه دربهشت باقی می مانند.

فکر می کنید آن روز نزدیک است؟
هیچ کس نمی تواند روز و زمان آن را تعیین کند. اما من ایمان دارم که آن روز نزدیک است

پیام آقای احمدی نژاد در به مناسبت درگذشت هوگو چاوز را خوانید؟
بله. این پیام فوق العاده بود...

آقای احمدی نژاد اظهار کردند چاوز به همراه مسیح (ع) باز خواهد گشت...
حقیقت دارد! مسیح قطعا (ع) باز خواهد گشت. من معتقد هستم در آن زمان مردم در یک کفه ترازو قرار می گیرند. آن موقع کسانی که واقعا خوب نبودند از بین می روند و کسانی که قبلا خوب بودند بالا می روند و برای همیشه دربهشت باقی می مانند.

فکر می کنید آن روز نزدیک است؟
هیچ کس نمی تواند روز و زمان آن را تعیین کند. اما من ایمان دارم که آن روز نزدیک است.


۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مهر ۹۲ ، ۲۰:۰۵
سپهر راهی

طبق توافقات در مذاکرات اخیر ژنو قرارشده بود مفاد مذاکرات و طرح پیشنهادی ایران محرمانه بماند و فاش نگردد.

اما ظاهرا این توافقنامه زیر پا گذاشت شده است.

و این هم یک مصداق دیگر برای عهد شکن بودن استکبار جهانی[1].

حال سوال ما از آقای ظریف اینست که بالاخره جواب اعتمادتان به اشتون را گرفتید؟[2]

 

 [1]- ما دولت ایالات متّحدهى آمریکا را دولتى غیرقابل اعتماد میدانیم؛ دولتى خودبرتربین، دولتى غیرمنطقى و عهدشکن، دولتى سخت در پنجهى تصرّف و اقتدار شبکهى صهیونیسم بینالمللى(بیانات رهبری در مراسم تحلیف و اعطاى سردوشى دانشجویان دانشگاه‌هاى افسرى ارتش جمهورى اسلامى ایران‌ در دانشگاه افسری شهید ستّارى-سیزدهم مهر نود و دو-)

 

[2]- یک پایگاه صهیونیستی محورهای محرمانه مذاکرات ژنو را فاش کرد

در شرایطی که مقامات ایران و اتحادیه اروپا، از محرمانه بودن مفاد پیشنهاد ایران به 1+5 سخن گفته‌اند، پایگاه امنیتی دبکا، نزدیک به محافل اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی در گزارشی مدعی شد که پیشنهاد ایران 7 محور داشته است.

به گزارش بولتن نیوز، در شرایطی که مقامات ایران و اتحادیه اروپا، از محرمانه بودن مفاد پیشنهاد ایران به 1+5 سخن گفته بودند، سایت امنیتی دبکا، نزدیک به محافل اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی در گزارشی مدعی شد که پیشنهاد ایران 7 محور داشته و به‌زعم خود این 7 محور را مورد اشاره قرار داد.

بنابراین گزارش، دبکا مدعی شده است اختلاف نظرها بین ایران و 1+5 به حدی زیاد بود که در روز دوم، شش کشور مذاکرات چندجانبه با ایران را متوقف کرده و به دو اردوگاه تقسیم شدند، روسیه و چین با ایرانی‌ها جلسه داشتند و چهار کشور دیگر مشغول مباحثه با یکدیگر شدند.

به نوشته دبکا، در شرایطی که ظریف و عراقچی، دو دیپلمات ایرانی از مذاکرات به شکل مثبت یاد می‌کنند، طرف غربی در این مذاکرات چیزی بیش از چارچوبی جزئی و بدون جزئیات مشخص ندیده‌ است. این در حالی است که مقامات غربی هم در اظهارنظرهای خود مذاکرات اخیر را تحسین کرده‌اند. هم کاترین اشتون و هم کاخ سفید و سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دست‌کم از جدیت مذاکرات تقدیر به‌عمل آورده‌اند.

آنچه دبکا به عنوان هفت محور گام نهایی پیشنهاد شده توسط ایران نقل کرده، بدین شرح است:

1- ایران از حق غنی‌سازی اورانیوم به هیچ‌وجه و تحت هیچ شرایطی کوتاه نمی‌آید.

2- ایران حاضر است مقداری از اورانیوم غنی شده خود را در یک بازه زمانی مشخص تسلیم کند.

3-سطح غنی‌سازی ایران به سطحی پایین‌تر احتمالا 5 درصد تقلیل می‌یابد.

4-ایران غنی‌سازی 20 درصدی را کاهش می‌دهد اما آن را برای تولید ایزوتوپ‌های دارویی و تحقیقاتی حفظ می‌کند. این بخش به گفته دبکا دچار ابهام در بیان بوده است.

5- ایران سرانجام به بازرسان آژانس اجازه بازدید از سایت نظامی پارچین را خواهد داد.

6- ایران پروتکل الحاقی را می‌پذیرد اما اجازه نخواهد داد سایت‌هایی که به عنوان سایت هسته‌ای اعلام نشده‌اند مورد بازرسی قرار گیرند. عراقچی تاکید کرده است که این اتفاق تنها زمانی رخ می‌دهد که تحریم‌ها رفع شده باشند.

7- تهران قول می‌دهد که رآکتور شکافت پلوتونیوم در اراک را به‌عنوان جایگزین غنی‌سازی اورانیوم نسازد.

دست‌کم دو مورد از 7 مورد فوق، یعنی موارد 2 و 7، مخالف آن چیزی است که مقامات ایرانی در اظهارنظرهای عمومی خود بر آن تاکید کرده‌اند. البته این نکته نیز روشن است که دبکا در انتشار این خبر حسن نیتی ندارد و احتمالا محورهای مزبور را به‌صورت تحریف شده منتشر کرده است.

نکته جالب‌تر آنکه پایگاه صهیونیستی دبکا در خبری دیگر مدعی شده که مقامات آمریکایی جزئیات پیشنهاد ایران را در اختیار مقامات اسرائیلی قرار نداده‌اند اما توضیح نداده چگونه یک سایت صهیونیستی به این اطلاعات دست یافته در حالی که مقامات رژیم صهیونیستی از دریافت آنها عاجز بوده‌اند؟

فارس پیش‌تر در گزارشی به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران توصیه کرده بود تا پیش از آنکه سایت‌های صهیونیستی اقدام به افشاسازی و تحریف پیشنهاد ایران نمایند، برای مدیریت افکار عمومی داخلی و خارجی تدبیری بیندیشد.

 

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ مهر ۹۲ ، ۲۱:۲۸
سپهر راهی
بمیرم !!!
ظاهرا ظرافت کاری آقای ظریف خیلی زیاد بوده!
توی رخت خواب کارارو انجام میدن که بعد از انجامشون زحمت رفتن به رخت خواب رو هم نکشن و همون جا بخوابند!!!!!
آقای ظریف اگه رئیس جمهور باشن و مریض بشن چی کار میخان بکنن!
لااقل پرستیژ وزیربودن خودتونو حفظ کنین.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ مهر ۹۲ ، ۲۲:۵۵
سپهر راهی

حاج حسن روحانی که سر قضیه تماس تلفنی یک ذره دروغ پردازی نکرد و توپ مسئولیت تماس برقرارشده را توی زمین کاخ سفید انداخت بازم یه راست دیگه گفت و لقب راستگوترین دولت از صدر اسلام تا به حال را به خود اختصاص داد.

حاج حسن روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری که صبح روز بیست ودوم  در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد گفت: "دولت یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرده است که با یک خزانه خالی و انبوهی از بدهکاری مواجه است. در گزارش هفته گذشته یک صندوق اعلام کرد که بیش از 50 هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار است و صندوق دیگری گفت طلبکاریش بیش از اینهاست، البته اینها گوشه‌ای از بدهکاری‌های دولت است، اما دولت با امید کامل و اعتماد به مردم و عقلانیت و تدبیر و البته کلید همت فرهیختگان و اندیشمندان و استقامت ملت ایران به تعبیر مقام معظم رهبری از این پیچ به خوبی عبور خواهد کرد."

حاج حسن جون!لااقل اسم صندوقهارو هم واضح میگفتی که شک و شبهه ای باقی نمونه.که مبادا کسی بگه نکنه حاج حسن دروغ میگه؟؟؟؟؟؟؟؟!

البته خوب طوری هم نیس ،از قدیم گفتن ادب از که آموختی گفت از بی ادبان.

ما هم از دروغهای دولت راستگویان ،درس راستگویی می آموزیم،کی به کیه؟؟؟؟!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ مهر ۹۲ ، ۲۰:۴۲
سپهر راهی

آن زمان که آقای احمدی نژاد در جلسه سوال از رئیس جمهور در مجلس گفت که چرا با متن مردم با خشونت رفتار می کنید و حرف ما این است که با متن مردم باید با عطوفت رفتار کرد،همه این سخن اور ا به دوری از اصول انقلاب و ضدیت با امر به معروف و نهی از منکر تعبیر کردند.

اما وقتی رئیس جمهور محترم فعلی در حضور نظامیانهمان مطالب را با ادبیاتی دیگر بر زبان می راند و می گوید در مسائل فرهنگی آخرین وسیله پلیس است هیچ کس اعتراض نمی کند حال اگر آقای احمدی نژاد اشتباه می گفت قاعدتا این رئیس جمهور هم اشتباه می گوید و اگر این رئیس جمهور درست می گوید پس باید آقای احمدی نژاد هم درست گفته باشد.

مفهوم کلی مطالب عنوان شده در این موضوع از دو رئیس جمهور گرچه شباهت بسیاری با هم دارد امام یک انحراف کلیدی در تفکر آقای روحانی هست که از لابه لای سخنان آن روزشان کاملا هویداست.

آقای احمدی نژاد می گفت با متن مردم نباید با زور رفتار کرد مگر با آنها که عمدی در کار داشته باشند.

اما آقای روحانی اذعان داشتند آخرین راه پلیس است .(یعنی اگرچنانچه  از طریق فرهنگ سازی تفکرشان و کردارشان اصلاح نشود راه یکی بیش نیست و آن پلیس است-چه عمد در کار باشد چه نباشد-)

حال اگر واقعا برای آقای روحانی مسئله فرهنگ یک دغدغه اساسی بود می گفت اگر فرهنگ سازی اثر نکرد باید روش فرهنگ سازی را بهبود داد تا افراد زیاد تری از جامعه را شامل  تحول فرهنگی  فکری خود کند نه اینکه وقتی کار فرهنگی اثر نکرد آخرین راه پلس است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ مهر ۹۲ ، ۱۸:۲۵
سپهر راهی